Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 14 - poradnik do gry

FIFA 14 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Budowanie składu | FIFA Ultimate Team poradnik FIFA 14

Budowanie składu

FIFA Ultimate Team to najpopularniejszy tryb dostępny w grze - Budowanie składu - FIFA Ultimate Team - FIFA 14 - poradnik do gry

FIFA Ultimate Team to najpopularniejszy tryb dostępny w grze. Poza standardową rozgrywką oferuje on kilka elementów, które sprawiają, że całość staje się znacznie ciekawsza. Najważniejszym z nich jest możliwość zbudowania własnego składu i poprowadzenia go do pierwszej ligi.

Jednym z najważniejszych zadań stojących przed nami jest dostosowanie zawodników do ich nominalnych pozycji. Obok miejsc na karty widnieją nazwy stref (np. N, ŚP, ŚO), które zmieniają się w zależności od formacji. Takie oznaczenia znajdują się również na samych kartach. Każdy zawodnik ma przypisaną do siebie pozycję, na której radzi sobie najlepiej. Można ją zmienić za pomocą specjalnych kart jednorazowych. Dostosowanie piłkarza do miejsca, w którym gra odzwierciedla kolorowa kropka znajdująca się bezpośrednio pod jego kartą. Wyróżniamy trzy poziomy dopasowania:

- Kolor zielony odpowiada idealnemu dopasowaniu i gwarantuje największą możliwą premię do zgrania.

- Kolor pomarańczowy odpowiada pozycjom zbliżonym do nominalnej. Zawodnik otrzymuje mniejszą premię do zgrania.

- Kolor czerwony odpowiada zupełnie niewłaściwej pozycji i zawodnik nie otrzymuje żadnej premii

Następnie powinniśmy skupić się na sukcesywnym zwiększaniu zgrania zespołu - Budowanie składu - FIFA Ultimate Team - FIFA 14 - poradnik do gry

Następnie powinniśmy skupić się na sukcesywnym zwiększaniu zgrania zespołu. W odwzorowaniu jakości współpracy pomiędzy zawodnikami, pomagają linie łączące poszczególne karty. Wyróżniamy trzy parametry służące do budowania połączeń. Są to: narodowość, liga i klub. Żeby otrzymać premię do zgrania, chociaż jeden parametr musi być identyczny dla kart umieszczonych na sąsiadujących ze sobą miejscach. Analogicznie do pozycji zawodników obowiązują takie same kolory:- Zielone linie oznaczają maksymalną premię do zgrania. Żeby stworzyć takie połączenie potrzebujemy dopasowania dwóch lub trzech parametrów. Wystarczy więc, że zawodnicy grają w tym samym klubie i automatycznie zgadza się im liga i klub. Dopuszczalne jest też granie w różnych klubach, ale w tej samej lidze i państwie.

- Pomarańczowe linie oznaczają częściową premię do zgrania i można ją otrzymać dopasowując chociaż jeden parametr.

- Czerwone linie oznaczają brak premii do zgrania i brak dopasowanych parametrów.

W lewym górnym rogu widoku składu możemy zmienić sposób wyświetlania kart. W ten sposób na jednym ekranie mamy zebrane wszystkie potrzebne informacje. Oprócz tego, na kartach pojawiają się jeszcze dwie ikony.

Pierwsza ikonka oznacza premię od lojalności, druga - od menadżera - Budowanie składu - FIFA Ultimate Team - FIFA 14 - poradnik do gry

Pierwsza ikonka oznacza premię od lojalności, druga - od menadżera. W odróżnieniu od połączeń i ustawienia na pozycjach, te symbole mają tylko dwa kolory. Zielony oznaczający przyznanie premii i biały, który oznacza, że nie spełniamy warunków do jej otrzymania. Wszystkie karty, które zostały przez nas wylosowane w paczkach, automatycznie otrzymują premię do lojalności. By ją otrzymać, pozostali zawodnicy muszą rozegrać co najmniej 10 meczów w naszym klubie.

Zawodnicy tej samej narodowości, co menadżer oraz grający w tej samej lidze, w której gra klub przez niego prowadzony otrzymują kolejną premię do zgrania.