Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Europa Universalis 4 - poradnik do gry

Europa Universalis 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Europa Universalis 4: Trade Nodes - Handel Europa Universalis IV poradnik, porady

Trade Nodes

Handel jest jednym z głównych przychodów generowanych przez kraj. Jest to też jeden z pozornie najbardziej skomplikowanych elementów gry, więc dokładne zapoznanie się z systemem jest niezbędne do ekonomicznej dominacji na świecie.

Świat podzielony jest na regiony handlowe, tzw - Europa Universalis 4: Trade Nodes - Handel - Europa Universalis IV - poradnik do gry

Świat podzielony jest na regiony handlowe, tzw. Trade Nodes. Cała produkcja każdej prowincji z danego regionu trafia do centrum handlowego, skąd przesyłana jest dalej zgodnie ze strzałeczkami widocznymi na mapie, tak jak na obrazku powyżej. Zauważ, że przesył na szlakach handlowych jest stały i nigdy nie ulegnie zmianie. W przeciwieństwie do trzeciej Europy centrów handlowych nie da się również zniszczyć, przejąć ani wybudować. Ich mapa jest permanentna i będzie się tylko powiększać wraz z odkryciami geograficznymi. Istnieją dwie "stacje końcowe" dla wszystkich szlaków, które nie odsyłają już towarów dalej. Są to Wenecja i Antwerpia.

Wysokość pieniędzy znajdujących się w "nodzie" zależna jest od ilości i ceny produkowanych przedmiotów w jego granicach. Wartość ta nazywa się trade value i wyliczana jest poprzez pomnożenie ceny produktu przez jego ilość wytwarzaną w danej prowincji, a następnie przez modyfikator, na który wpływ ma np. budynek Canal, który zwiększa go o 25%. Łączny trade value z wszystkich prowincji to suma pieniędzy, na których można położyć łapki kontrolując dany szlak handlowy, ale oczywiście inne kraje również będą chciały zabrać te pieniądze dla siebie.

W każdym centrum handlowym znajdują się kupcy odpowiedzialni za transfer towarów i oczywiście pieniędzy. Im większą siłą handlu dysponujesz w danym centrum, tym większe zyski będziesz generował.