Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2: Porty i eurotunel poradnik Euro Truck Simulator 2

Porty i eurotunel

Aby przemieścić się z Holandii czy Francji do Wielkiej Brytanii musisz skorzystać z jednej z dwóch opcji - podróżować promem bądź też skorzystać z połączenia kolejowego eurotunelem pod kanałem La Manche. Co ważne jeśli podróż statkiem jest długa kierowca ma chwilę wytchnienia, więc po dotarciu do celu jest świeżo wypoczęty. Jednak jeśli podróż trwa krótko to kierowca nie wypocznie. Podróżując pomiędzy Wielką Brytanią, a kontynentem pamiętaj za każdym razie o zmianie ruchu z prawostronnego na lewostronny i odwrotnie.

Powyższa mapa prezentuje trasy dostępnych przepraw - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Powyższa mapa prezentuje trasy dostępnych przepraw. Na czerwono zaznaczono eurotunel, na niebiesko przeprawy promem. Po stronie brytyjskiej portów jest cztery, po stronie kontynentalnej trzy. Porty nie znajdują się bezpośrednio przy miastach tylko nieco dalej, jednak dla orientacji podano najbliżej znajdujące się miasto.

Tak więc (wymieniając od południa):

  • z Calais (Francja) możesz podróżować do Dover (Wielka Brytania) skąd blisko jest do Londynu;
  • z Rotterdamu (Holandia) możesz przemieścić się do dwóch miast w Wielkiej Brytanii: w okolice Felixstowe (na wschód od Londynu) oraz w okolice Grimsby (skąd blisko jest do Liverpoolu, Manchesteru i innych miast w centrum kraju;
  • z Amsterdamu (Holandia) możesz podróżować do Newcastle na północy kraju (w przypadku tak długiej trasy twój kierowca wyśpi się i wypocznie).

Prom

Aby skorzystać z promu wystarczy udać się do jednego z portów - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Aby skorzystać z promu wystarczy udać się do jednego z portów. Zatrzymaj się na ikonce kotwicy by wyznaczyć cel podróży (domyślnie [Enter]). W niektórych portach musisz wjechać na prom i tam dopiero natrafisz na ikonkę kotwicy. Pamiętaj, że każde z miast portowych ma z góry określone połączenia promowe z innymi miastami.

Przejdziesz do ekranu wyboru miejsca docelowego - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Przejdziesz do ekranu wyboru miejsca docelowego. Jeśli port z którego wypływasz obsługuje więcej niż jedną relację promu możesz dokonać wyboru gdzie chcesz płynąc. Na tym ekranie widzisz także czas podróży oraz jej koszt. Po dotarciu do celu możesz opuścić port i udać się w dalszą drogę.

Eurotunel

W przypadku eurotunelu załadunek polega na wjechaniu na wagon kolejowy i przejechaniu pociągiem pod Kanałem La Manche - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

W przypadku eurotunelu załadunek polega na wjechaniu na wagon kolejowy i przejechaniu pociągiem pod Kanałem La Manche. Korzystając z mapy udaj się do miejsca załadunku (po stronie brytyjskiej i kontynentalnej znajduje się po jednym takim miejscu). Znajdź tu otwarty zjazd.

Zjedź na dół i na jednym z wagonów stań swoim ciągnikiem na zielonej ikonce (zatwierdź wybór domyślnie [Enterem]) - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Zjedź na dół i na jednym z wagonów stań swoim ciągnikiem na zielonej ikonce (zatwierdź wybór domyślnie [Enterem]).

Tak jak w przypadku portów ujrzysz ekran wyboru miejsca docelowego - w tej sytuacji wybór jest tylko jeden - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Tak jak w przypadku portów ujrzysz ekran wyboru miejsca docelowego - w tej sytuacji wybór jest tylko jeden. Zatwierdź, a z konta zostanie ci pobrana wyświetlona kwota.

Znajdziesz się po drugiej stronie kanału - ETS2: Porty i eurotunel - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Znajdziesz się po drugiej stronie kanału. Zjedź z wagonu kolejowego i korzystając ze znaków poziomych wjedź na górę i opuść to miejsce.