Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Typ 58 | Czołgi chińskie poradnik World of Tanks

Typ 58

Informacje ogólne

Nazwa - Typ 58 | Czołgi chińskie - World of Tanks - poradnik do gry

Nazwa

Typ 58

Typ

Czołg średni

Poziom

VI

Uzbrojenie

85mm 56-85JT: penetracja 128mm; obrażenia 160

Pancerz

Kadłub: 45mm/45mm/40mm, wieża: 90mm/75mm/52mm

Wytrzymałość

750 punktów życia

Mobilność

Prędkość maksymalna: 55km/h, silnik: 520KM

Rola

Walka na średnim dystansie, czołg wsparcia

Podobnie jak Typ 34 jest kopią radzieckiego T-34, tak Typ 58 jest chińskim odpowiednikiem T-34-85. W przeciwieństwie do swojego sowieckiego brata dysponuje on odrobinę słabszym działem 85mm 56-85JT o większej szybkostrzelności i szybszym czasie skupienia. Dodatkowo sam pojazd posiada większą ilość punktów życia niż T-34-85. Solidnie opancerzona wieża w połączeniu ze stosunkowo skuteczną armatą pozwala nam walczyć na równi z przeciwnikami tego samego poziomu. W starciach z silniejszymi pojazdami konieczne będzie wykorzystanie naszej dobrej mobilności i atakowanie odsłoniętych boków lub tyłu wrogich maszyn.

Rozwój, sprzęt, załoga

Tak jak jego starszy brat Typ T-34, tak i Typ 58 posiada niewielką ilość modułów do wynalezienia. Najważniejsze jest nowe zawieszenie, wieża oraz działo 85mm 56-85JT. Teraz możemy odblokować pozostałe moduły.

Ponownie znajduje się tutaj kilka zależności pozwalających nam na oszczędzenie punktów doświadczenia:

 1. silnik Typ 102S1 otrzymamy za darmo po odblokowaniu czołgu średniego T-34-2; pozwoli nam to na zaoszczędzenie 11000 punktów doświadczenia
 2. silnik 12150L otrzymamy za darmo po odblokowaniu czołgu ciężkiego 110; ominięcie go zaoszczędzi nam aż 16000 punktów doświadczenia
 3. radio 9RM odblokujemy dzięki wynalezieniu czołgu lekkiego 59-16

Jako, że różnica między podstawowym silnikiem V-2-34 a najlepszym 12150L jest minimalna, polecam skorzystać z powyższych powiązań i ominąć rozwój jednostki napędowej na czołgu Typ 58.

Sprzęt preferowany: mechanizm dosyłający, ulepszony system naprowadzania, ulepszona wentylacja

Sprzęt opcjonalny: skrzynka z narzędziami, siatka kamuflażowa, lorneta polowa

Umiejętności i atuty: szósty zmysł dla dowódcy, naprawa dla reszty czołgistów. Następnie towarzysze broni dla całej załogi.

Słabe punkty

Pancerz Typ 58 jest identyczny jak w Typ T-34 i nie zapewnia on prawie żadnej ochrony przed pojazdami piątego poziomu i wyższych: wystarczy 80mm penetracji aby przebić nasz front lub bok - Typ 58 | Czołgi chińskie - World of Tanks - poradnik do gry

Pancerz Typ 58 jest identyczny jak w Typ T-34 i nie zapewnia on prawie żadnej ochrony przed pojazdami piątego poziomu i wyższych: wystarczy 80mm penetracji aby przebić nasz front lub bok. Wieża została nieznacznie poprawiona i jej front chroniony jest teraz przez 90mm stali. Wymierzone w nią strzały będą czasami rykoszetowały, lecz w większości przypadków uda się nam uszkodzić pojazd.

Magazyn amunicyjny znajduje się z tyłu wieży oraz bezpośrednio pod nią; silnik standardowo w tylnej części kadłuba.

Jak grać...

...jako kierowca Typ 58?

 1. Nasz pojazd, podobnie jak Typ T-34 jest czołgiem uniwersalnym: możemy zarówno tworzyć nim wilcze stada, wspierać cięższe pojazdy w ataku flankując wroga bądź też szarżować na pozycję utrzymywane przez pojazdy niższych poziomów. Typ 58 spisuje się solidnie praktycznie w każdej sytuacji, jakiej możemy się znaleźć na polu walki.
 2. W przeciwieństwie do radzieckiego T-34-85, Typ 58 posiada tylko armaty kalibru 85mm. Działa te zadają mniejsze obrażenia niż ich sowiecki odpowiednik, co zrównoważone zostało ich większą szybkostrzelnością. Niestety zadawane obrażenia na minutę nie są zbyt duże, stąd też nie powinniśmy walczyć z innymi pojazdami twarzą w twarz.
 3. Walcząc z czołgami czwartego poziomu możemy polegać na naszym opancerzeniu - po ustawieniu się pod kątem nie powinny one zadać nam obrażeń.
 4. Walcząc z pojazdami piątego i szóstego poziomu musimy grać bardziej zachowawczo - ich broń jest w stanie uszkodzić nas, lecz to my zadajemy większe obrażenia. W tym przypadku warto pokazywać przeciwnikowi jedynie front naszej wieży i oddawać jeden strzał a następnie wycofywać się na czas przeładowania.
 5. Podczas starcia z maszynami siódmego, a tym bardziej ósmego poziomu nasza rola sprowadza się do wspierania cięższych pojazdów. Powinniśmy skupić się na niszczeniu czołgów lekkich i średnich próbujących dopaść naszą artylerię, a gdy nadarzy się okazja ostrzelać boki czołgów ciężkich wroga.
 6. Starcia powinniśmy prowadzić na średnim dystansie, pomiędzy 100 a 200 metrów od przeciwnika. Walcząc w zwarciu możemy zostać łatwo wymanewrowani przez czołgi lekkie, zaś nasze działo nie jest wystarczająco celne, aby wygrywać pojedynki snajperskie.
 7. Walcząc z czołgami ciężkimi możemy, podobnie jak Typ T-34 krążyć wokół nich strzelając w ich słabe punkty. Niestety ze względu na średnią manewrowość Typ 58 nie będziemy w stanie pokonać w ten sposób każdego napotkanego przeciwnika.

...przeciwko Typ 58?

 1. Poruszając się czołgami niższych poziomów musimy brać pod uwagę fakt, że Typ 58 zadaje dosyć duże obrażenia i jest w stanie zniszczyć nas zaledwie kilkoma strzałami. Najlepiej oflankować jego pozycję bądź odpowiadać ogniem w czasie kiedy przeciwnik przeładowuje. Opłaca się też strzelać z lokacji, w których będzie nas trudno trafić - szczeliny między budynkami, okna, ruiny - działo Typ 58 nie należy do najcelniejszych i będzie miało problemy z trafieniem w tego typu punkt.
 2. Prowadząc czołg wyższego poziomu powinniśmy zawsze wystawiać nasz frontalny pancerz na ostrzał. Typ 58 posiada tylko 128mm penetracji stąd będzie miał on problemy z uszkodzeniem ustawionego pod kątem ISa czy nawet Tygrysa. Kilka celnych strzałów powinno zamienić przeciwnika we wrak.
 3. Powinniśmy uważać na flankujące Typ 58, gdyż są one w stanie uszkodzić nawet pojazdy ósmego poziomu.
 4. Podobnie jak Typ T-34, czołg ten bardzo łatwo traci gąsienice - warto strzelać w koło napinające lub napędowe, aby unieruchomić go a następnie dobić za pomocą następnej salwy.