Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jagdtiger | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks World of Tanks poradnik

Porady i tipsy dla Jagdtiger, niemieckiego niszczyciela. Tutaj dowiesz się, jak grać tym TD.

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2019

Poniżej znajdziecie porady dot - Jagdtiger | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

Poniżej znajdziecie porady dot. czołgu Jagdtiger:

Opis Jagdtiger

Jagdtiger to najcięższy historycznie użyty tank okresu II Wojny Światowej; w World of Tanks niemiecki niszczyciel IX poziomu, następca znakomitego Ferdinanda oraz nieco mniej lubianego przeze mnie Jagdpanthera II. Pojazd ten jest idealnym przykładem techniki i (megalomanii) germańskiej - ogromny, nieco powolny, lecz jednocześnie zabójczo skuteczny w swojej roli.

Działo 128mm w które wyposażony jest Jagdtiger to zło, którego nie chcemy spotkać na swojej drodze: bardzo precyzyjne, o znakomitej jak na swoje rozmiary prędkości przeładowania, zdolne do spenetrowania stali nawet najtwardszych przeciwników. Opancerzenie tego pojazdu, jeśli wykorzystane prawidłowo, nie pozostawia wiele pola do popisu antagonistom - zawsze uważałem JT za pojazd wymagający kunsztu i znajomości gry czyli przede wszystkim znajomości taktyki "hulldown" (więcej informacji w dalszej części poradnika tj. "porady zaawansowane"), więc nie czarujmy się - nie jest to bryka wybaczająca wiele, ale za to sprawiająca ogromną przyjemność po opanowaniu jej obsługi na przyzwoitym poziomie.

Minusem Jagdtigera jest już wspomniana wcześniej kiepska mobilność. Nie trzeba wiele by zostać okrążonym przez lekkie lub średnie czołgi wroga, zostajemy wówczas absolutnie bezradni. Należy również wspomnieć, że sam JT jak i cała linia niszczycieli prowadząca do Jagdpanzera E-100 z każdym kolejnym poziomem traci coraz bardziej na kamuflażu, nie sposób się schować - będziecie widoczni dla wroga niczym gwiazdka na choince.

Słabe punkty

W przypadku Jagdtigera jest to tzw - Jagdtiger | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry
  1. Czerwony (tam NIE strzelaj):

W przypadku Jagdtigera jest to tzw. nadbudówka czyli górna część pojazdu z działem - praktycznie nieprzebijalna dla większości armat; niszczyciele X tieru powinny dać sobie radę z penetracją tego miejsca, lecz nie ma sensu ryzykować skoro jest tak wiele wrażliwszych punktów.

  1. Żółty (jest szansa na przebicie)

Górna płyta kadłuba, odpowiednio wyprofilowana, stal dość dużej grubości - bardzo prosto jest zrykoszetować strzelając w ten element. Działa powyżej 250mm penetracji powinny poradzić sobie z łatwością.

  1. Zielony (wal śmiało)

Rajem dla przeciwnika Jagdtigera będzie widoczna dolna płyta kadłuba, w którą większość pocisków wpada ochoczo i bez najmniejszych oporów, często również powodując pożary. Jeśli jednak spód wrogiego JT nie jest możliwy do uszkodzenia, zachęcam do strzelania w zaznaczony również slot karabinu maszynowego - jest to jeden ze słabych punktów czyli weakspotów.

Jak grać Jagdtigerem?

Staraj się w każdej możliwej sytuacji ukrywać swoje wrażliwe miejsca np. ustawiając się za nasypami, kamieniami, wzniesieniami, wyjeżdzając na przeciwnika będąc na górce (dzięki wyśmienitej możliwości opuszczenia działa, pokażemy wrogom tylko swój najmocniejszy pancerz).

Na otwartych mapach staraj się przebywać nieco za linią sojuszniczych pojazdów i punktować przeciwników swoją śmiercionośną armatą. Każdy twój niepotrzebny ruch może być twoją zgubą - bardzo kiepski współczynnik kamuflażu i rozmiary Jagdtigera narażają go na niechybne zniszczenie przez artylerię.

Moduły dodatkowe

Sugerowane moduły dodatkowe i umiejętności załogi to te, które poprawią twoją szybkostrzelność i celność; inwestowanie w kamuflaż dla tej linii niszczycieli ma tyle sensu co siew trawy na śniegu. Rozważnym będzie zatem kupno mechanizmu dosyłającego do działa, ulepszonego systemu naprowadzania i ulepszonej wentylacji.