Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Max Payne 3 - poradnik do gry

Max Payne 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer Max Payne 3 poradnik, solucja

Dodatkowe tryby singleplayer

Wyższe poziomy trudności

Przygodę z singleplayerem możesz wydłużyć na dwa zasadnicze sposoby - Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer - Max Payne 3 - poradnik do gry

Przygodę z singleplayerem możesz wydłużyć na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszym z nich jest ponowne przechodzenie kampanii dla pojedynczego gracza na dodatkowych poziomach trudności. Gra domyślnie udostępnia trzy poziomy trudności (powyższy screen), a mianowicie niski (Easy), średni (Medium) oraz wysoki (Hard). Zdecydowanie nie polecam niskiego poziomu, bo gra nie tylko staje się na nim mało wymagająca, ale również nie przewidziano w związku z jego zaliczeniem żadnych specjalnych nagród. Ukończenie gry na średnim poziomie trudności nie tylko pozwala na zdobycie dodatkowego achievementa, ale również na odblokowanie możliwości zmiany wyglądu bohatera w opisanych poniżej trybach Arcade.

Najlepszym pomysłem jest zaliczenie gry od razu na wysokim poziomie trudności (zawiera on bonusy ze średniego poziomu). Przemawia za tym nie tylko kolejne osiągnięcie do puli, ale również możliwość odblokowania dwóch nowych poziomów trudności - Hardcore oraz Old School. Zdecydowanie trudniejszym spośród dwóch wspomnianych trybów jest Hardcore, albowiem Max może w nim bardzo łatwo zginąć. Tryb Old School pokrywa się z kolei z poziomem Hard pod względem trudności rozgrywanych walk, tyle że nie pozwala na używanie akcji Last Man Standing, czyli wybronienia się przed śmiercią po otrzymaniu krytycznych obrażeń. Podsumowując, proponuję rozpocząć od wysokiego poziomu trudności (Hard), następnie wybrać poziom Old School i na koniec zostawić sobie stanowiący największe wyzwanie tryb Hardcore. Uwaga - Warto dodać, że we wszystkich trzech wspomnianych wyżej trybach zabronione jest korzystanie z asystenta celowania, tak więc warto poświęcić trochę czasu na dopasowanie czułości gałek analogowych do własnych umiejętności.

Tryby Arcade

11 - Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer - Max Payne 3 - poradnik do gry

Max Payne 3 zawiera dwa różne tryby Arcade i polegają one na powtórnym przechodzeniu kampanii singleplayer w nieco odmienny, bardziej zręcznościowy sposób - Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer - Max Payne 3 - poradnik do gry

Max Payne 3 zawiera dwa różne tryby Arcade i polegają one na powtórnym przechodzeniu kampanii singleplayer w nieco odmienny, bardziej zręcznościowy sposób. Pierwszym z trybów Arcade jest Score Attack i zgodnie z nazwą polega on na zbieraniu punktów przyznawanych w wyniku staczania walk.

O czym warto w tym trybie pamiętać?

  • O tym, że możliwe jest podbijanie mnożnika punktów za trafienia w serii (screen 1). Przykładowo, trzy trafienia w serii ustawiają mnożnik na poziomie x2, a sześć trafień w serii ustawia go na poziomie x3.
  • O tym, że szczególnie premiowane są specjalne akcje w wykonaniu Maxa, takie jakie jak dokonywanie zabójstw w trybie spowolnienia czasu oraz w pozycji leżącej.
  • O tym, że dodatkowe punkty za zamordowanie danej osoby można zdobyć celując w jej głowę, pokonując ją w bezpośredniej walce oraz przyczyniając się do jej śmierci w wyniku eksplozji obiektów z otoczenia (butle z gazem, pojazdy itp.).

Czego należy z kolei unikać?

  • Zbytniego pośpiechu. W przeciwieństwie do opisanego poniżej trybu New York Minute nie musisz się nigdzie śpieszyć. Warto dobrze przygotować się do każdej kolejnej walki i mowa tu zarówno o zadbaniu o najlepsze wyposażenie Maxa jak i ustawieniu się w dobrym miejscu na początku danej bitwy.
  • Odnoszenia obrażeń oraz częstego zażywania środków przeciwbólowych, które warto traktować jako ostateczność.
  • Polegania na akcjach Last Man Standing, czyli na wybranianiu się przed śmiercią po otrzymaniu krytycznych obrażeń (screen 2).
2 - Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer - Max Payne 3 - poradnik do gry
Drugim z trybów Arcade jest New York Minute - Poradnik do gry Max Payne 3 - Dodatkowe tryby singleplayer - Max Payne 3 - poradnik do gry

Drugim z trybów Arcade jest New York Minute. W trybie tym każdy etap rozpoczynasz z jedną minutą na liczniku czasu i jedynym sposobem na otrzymywanie dodatkowych sekund na dotarcie do końca danej misji jest eliminowanie przeciwników. Gra początkowo udostępnia jedynie standardową wersję omawianego trybu i dopiero po jej zaliczeniu odblokowywana jest wersja Hardcore. Zasadniczą zmianą jest w tym przypadku to, że w wersji Hardcore gra nie pozwala na korzystanie z asystenta celowania.

O czym warto w tym trybie pamiętać?

  • O tym gdzie poukrywane są medykamenty w poszczególnych misjach. Polecam się po nie wybierać tylko wtedy gdy zapasy Maxa są już na wyczerpaniu. Równie istotne jest to żeby szybko ograbiać ciała pokonywanych przeciwników i ewentualnego doboru broni dokonywać w trakcie przemieszczania się do kolejnych lokacji.
  • O tym, że dodatkowe sekundy są przyznawane między innymi za trafianie przeciwników w głowy (screen 1) oraz rozprawianie się z nimi w bezpośredniej walce (10 sekund zamiast standardowych pięciu - screen 2). Do bezpośrednich starć nie radzę oczywiście doprowadzać w każdej możliwej sytuacji, a tylko wtedy gdy nie jest to zbyt ryzykowne.

Czego należy z kolei unikać?

  • Zatrzymywania się na dłużej w jakimś miejscu. W trybie New York Minute musisz nieustannie przemieszczać się do przodu, nie pozwalając sobie też na to żeby dana bitwa trwała zbyt długo.
  • Doprowadzania do śmierci Maxa, albowiem w omawianym trybie nie oznacza to powrotu do ostatniego punktu kontrolnego, tylko konieczność rozpoczęcia całej misji od początku.