Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Risen 2: Mroczne wody - poradnik do gry

Risen 2: Mroczne wody - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mapa skarbów Pete'a | Zadania - Tacarigua poradnik Risen 2: Mroczne wody

Mapa skarbów Pete'a

Zleceniodawca: Holly [#1] - Mapa skarbów Petea - Zadania - Tacarigua - Risen 2: Mroczne wody - poradnik do gry

Zleceniodawca: Holly [#1]

Ten quest jest częścią zadania: Skarb Pete'a

W karczmie Berbelucha spotkasz Holly [#1], miejscową prostytutkę, którą opiekuje się inny bywalec tawerny, Hank. Dziewczyna zechce podzielić się kilkoma cennymi informacjami, co oczywiście skrzętnie wykorzystaj. Najbardziej interesująca wydaje się być plotka o skarbie Pete'a, jednego z piratów, który niedawno przepadł bez wieści. Wyciągnij z kobiety wszystko co się da (niezbędne będzie uiszczenie opłaty w wysokości 100 sztuk złota), a uaktywnisz w ten sposób omawiane zadanie.

Uwaga! Rozmowa z Holly niesie ze sobą niebezpieczeństwo nadepnięcia na odcisk Hankowi. Sutener zażąda gotówki za wszelki kontakt z dziewczyną, a jeśli odmówisz, zmusi Cię do walki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w opisie misji Wyrównanie rachunków z Hankiem.

Częste zapisywanie stanu gry jest wskazane, jeśli nie chcesz irytować się po takich niespodziankach. - Mapa skarbów Petea - Zadania - Tacarigua - Risen 2: Mroczne wody - poradnik do gry
Częste zapisywanie stanu gry jest wskazane, jeśli nie chcesz irytować się po takich niespodziankach.

Holly twierdzi, że Pete zakopał swój skarb pomiędzy wąwozem, a bliżej niezidentyfikowanym grobowcem. Jedynym miejscem spełniającym te kryteria są okolice ruin starożytnej budowli, zlokalizowanych w centralnej części wyspy [#2]. Aby się tam dostać, opuść piracki obóz przez główną bramę i skieruj się na zachód. W trakcie wędrówki nie wchodź na żadne wzniesienia, ale systematycznie podążaj naprzód. Po chwili zobaczysz długi wąwóz po Twojej prawej stronie. Skręć na północ i biegnij przed siebie. Cel znajduje się na końcu trasy.

W trakcie wędrówki natkniesz się na kilka niezbyt wymagających stworzeń - małpy i guźce. Prawdziwym zagrożeniem jest jednak nie miejscowa fauna, ale zagrzebana w ziemi pułapka, której nie sposób dostrzec. Jeżeli ją uaktywnisz, zostaniesz przebity ostrymi szpikulcami, a to oznacza natychmiastową śmierć. Jedynym ratunkiem na uratowanie życia jest szybkie wciśnięcie Spacji, gdy stosowny komunikat pojawi się na ekranie. Zapisuj często stan gry, a przypadkowa porażka okaże się mniej bolesna.

Pete zakopał swój skarb, ale nie dał rady wrócić bezpiecznie wrócić do domu. - Mapa skarbów Petea - Zadania - Tacarigua - Risen 2: Mroczne wody - poradnik do gry
Pete zakopał swój skarb, ale nie dał rady wrócić bezpiecznie wrócić do domu.

Gdy dotrzesz w pobliże budowli, z pewnością natkniesz się na leżące na ziemi zwłoki [#3]. Martwym nieszczęśnikiem okaże się oczywiście Pete. Przeszukaj jego ciało, a zdobędziesz poszukiwaną mapę z drogą do skarbu oraz zakończysz sukcesem omawiane zadanie. W tym samym momencie gra uruchomi kolejną misję - Skarb Pete'a.

Nagrody:

  • 50 punktów Chwały za wykonanie zadania;
  • Mapa z drogą do skarbu za wykonanie zadania;
  • Zapasy żywności za wykonanie zadania;
  • Kordelas za wykonanie zadania.