Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Yesterday - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Yesterday - poradnik do gry

Yesterday - poradnik do gry

Poradnik ten zawiera wskazówki przydatne podczas gry w emocjonującą i wciągającą przygodówkę Yesterday.

Podporządkowany jest wyzwaniom, przed jakimi w trakcie zabawy stają bohaterowie. Każdy podrozdział opisuje jedno takie zadanie i podpowiada działania, które są niezbędne do zrealizowania tylko tego konkretnego celu, oraz lokalizację wszystkich potrzebnych do jego urzeczywistnienia przedmiotów, również tych, które mogłeś znaleźć już jakiś czas temu i być może dawno masz je w swoim ekwipunku. W związku z tym to, co dałoby się w danym momencie zrobić lub zabrać, a co przyda się przy rozwikływaniu innego problemu, opisane jest w innym podrozdziale, tym, który ową kwestię wyjaśnia. W ten sposób, poszukując rozwiązania takiej a nie innej zagadki, znajdziesz w jej omówieniu komplet dotyczących tylko i wyłącznie jej czynności i przedmiotów zilustrowanych fotkami z rozgrywki.

Do poruszania się w tej grze, również w jej menu, wykorzystujesz w zasadzie wyłącznie mysz. Przy pomocy klawiatury możesz jedynie skorzystać z pauzy (spacja) oraz przewinąć scenki i niektóre dialogi (Esc) - te dwie ostatnie opcje dostępne są również za pośrednictwem myszy (odpowiednio: specjalny symbol w lewym dolnym rogu ekranu i LPM).

W grę równocześnie mogą bawić się cztery osoby (oczywiście niezależnie od siebie) - oferuje ona bowiem cztery profile graczy, opatrzone alchemicznymi symbolami.

Na pasku w dole ekranu, poza umieszczonym w jego centralnej części ekwipunkiem, znajdują się następujące opcje (od lewej): wyjście z gry (program automatycznie dokonuje zapisu stanu rozgrywki, co oznacza, że gracz nie ma możliwości samodzielnego robienia save'ów), głośność dźwięku, powrót do wybranych scen (symbol gwiazdki), podpowiedzi (symbol żarówki) i ujawnianie aktywnych punktów. Natomiast z prawej strony paska widnieje odsyłacz do instrukcji do gry.

Otrzymanie wskazówki wymaga dziesięciu klików (opatrzonych komentarzem narratora) na otoczeniu bądź przedmiotach w ekwipunku - Yesterday - poradnik do gry

Otrzymanie wskazówki wymaga dziesięciu klików (opatrzonych komentarzem narratora) na otoczeniu bądź przedmiotach w ekwipunku.

Przedmioty z ekwipunku wyjmujesz, przeciągając je w górę ekranu. Dwuklik w dowolnym miejscu lokacji powoduje natychmiastowe pojawienie się tam sterowanej postaci. Każdy aktywny obiekt w grze możesz obejrzeć w zbliżeniu oraz wybrać jedną z dostępnych akcji: zabrać, otworzyć (dłoń), użyć (trybiki), przejść dalej, skoczyć (sylwetka biegnącej postaci), porozmawiać (dymek).

Polecam dokładną eksplorację otoczenia, raz - że w ten sposób zapełnia się symbol żarówki odpowiadający za podpowiedzi podczas zabawy, dwa - wiele komentarzy stanowi uzupełnienie fabuły. Z tego samego powodu warto zagadywać postacie w grze i to wielokrotnie, co jakiś czas pojawiają się bowiem nowe kwestie dialogowe. Czasami podczas konwersacji musisz dokonać wyboru, nie ma to jednak większego wpływu na rozgrywkę, choć na uzyskiwane informacje tak.

Wszystkie przedmioty, które powinny trafić do ekwipunku bohatera, zostały wyróżnione w tekście kolorem czerwonym, a rozwiązania zagadek - pogrubieniem.

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska (www.gry-online.pl)

Informacje o Yesterday - poradnik do gry

Autor : Katarzyna Kayleigh Michałowska

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 38, ilustracje: 157 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Yesterday - poradnik do gry