Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

W poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Niniejszy poradnik do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning opisuje krainę Dalentarth. Zawiera opis wszystkich zadań głównych oraz pobocznych, a także dział poświęcony ukrytym w Dalentarth Kamieniom opowieści (Lorestone). Całość wzbogacają liczne mapki.

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2021

Niniejszy poradnik do gry Kingdoms of Amalur Reckoning oraz jej remastera Kingdoms of Amalur Re-Reckoning to prawdziwe kompendium wiedzy na temat produkcji autorstwa 38 Studios. Skorzystanie z naszego poradnika pomoże ci w ukończeniu głównej kampanii gry oraz w odkryciu jej wszystkich sekretów.

Nasz poradnik dzieli się na trzy główne rozdziały i bardzo szczegółowo opisują one pięć krain odwiedzanych w ramach podstawowej kampanii - Dalentarth, Plains of Erathell, Detyre, Klurikon i Alabastra. W każdym z wymienionych rozdziałów znajdziesz przede wszystkim szczegółowe opisy przejścia wszystkich głównych i pobocznych questów. Omówienia poszczególnych zadań informują o miejscach ich odblokowywania, zaliczaniu kolejnych celów misji, spotkaniach z NPC-ami, czy o sposobach wygrywania walk ze zwykłymi przeciwnikami i bossami. Naszą solucję wzbogacają liczne obrazki oraz mapy odwiedzanych miejsc, dzięki którym odnalezienie oraz zaliczenie każdego zadania powinno okazać się prostsze.

Oprócz stron solucji w opisie każdej z krain możesz też odnaleźć równie ważne strony o kamieniach lorestone, dzięki którym można trwale zwiększać statystyki głównego bohatera. Dowiesz się gdzie szukać głazów lorestone, a także jakie premie do statystyk przewidziano za skompletowanie każdego zestawu. W naszym poradniku nie mogło też zabraknąć map atlasu świata, które pokazują wszystkie główne krainy oraz ich najważniejsze lokacje. Na mapach zaznaczyliśmy m.in. miejscówki powiązane z zaliczaniem questów.

Kingdoms of Amalur Reckoning to RPG akcji, który pierwotnie zadebiutował w 2012 roku - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Kingdoms of Amalur Reckoning to RPG akcji, który pierwotnie zadebiutował w 2012 roku. Gra ta w 2020 roku doczekała się remastera Kingdoms of Amalur Re-Reckoning. W grze przenosimy się do tytułowej krainy fantasy i wcielamy w postać, którą wskrzeszono podczas eksperymentu związanego z tzw. Studnią Dusz. Produkcja ta oferuje dużo walk z wymagającymi przeciwnikami oraz sporo eksploracji otwartego świata. Naszą postać możemy oczywiście rozwijać, jak również ulepszać jej wyposażenie.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Szybkie porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz kilka krótkich, przydatnych podpowiedzi - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Poniżej znajdziesz kilka krótkich, przydatnych podpowiedzi. Więcej wskazówek oraz rozbudowane wersje poniższych porad zamieściliśmy w osobnym rozdziale Porady na start.

 1. Często zapisuj grę. Ma to celu przede wszystkim zabezpieczenie się przed podjęciem złej decyzji w zadaniu, rozegraniem dużej bitwy w zły sposób czy przyłapaniem bohatera na złamaniu obowiązującego prawa.
 2. Korzystaj często z trybu Reckoning Mode. Jego działanie polega m.in. na załączeniu swego rodzaju spowolnienia czasu. Pomoże ci on we wszystkich trudnych walkach, w tym też w pojedynkach z bossami.
 3. Nie musisz rozwijać bohatera pod kątem jednego stylu gry. Możesz łączyć umiejętności reprezentujące różne style gry, a także resetować zdolności jeśli dojdziesz do wniosku, że źle wydałeś punkty rozwoju.
 4. Dbaj o zapas środków leczniczych. Mogą one uratować bohatera w każdej trudniejszej walce. Mikstury możesz kupować od handlarzy, własnoręcznie wytwarzać lub odnajdywać w świecie gry.
 5. Nie ignoruj tematu naprawiania sprzętu bohatera. Musisz regularnie przywracać elementy ekwipunku do pełni sprawności - korzystaj w tym celu z zestawów naprawczych lub odwiedzaj kowali.
 6. Dokładnie badaj wszystkie nowe regiony. Pozwoli ci to przede wszystkim odnajdywać zleceniodawców questów, aczkolwiek na odkrycie czekają też m.in. kamienie Lorestones.
 7. Doskonal swoje umiejętności włamywania się do skrzyń. Mogą one mieć magiczne zabezpieczenia lub wymagać skoryzstania z wytrychów. W każdej zamkniętej skrzyni znajdziesz jakiś wartościowy loot.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Główne misje

Poniżej znajdziesz zestawienie wszystkich głównych questów Kingdoms of Amalur Reckoning, których zaliczanie wymagane jest do ukończenia podstawowej kampanii gry. Opisy przejścia questów głównej fabuły podzieliliśmy według krain, w których się rozgrywają. Każde główne zadanie ma swoją oddzielną stronę w naszym poradniku.

Główne zadania w krainie Dalentarth

 1. Well of Souls
 2. Into the Light
 3. The Hunters Hunted
 4. Old Friends, New Foes
 5. The Coming Storm

Główne zadania w krainie Plains of Erathell

 1. The Great General
 2. Breaking the Siege

Główne zadania w krainach Detyre, Klurikon i Alabastra

 1. An Old Friend
 2. Enemies In High Places
 3. Breaking the Siege (1)
 4. Breaking the Siege (2)
 5. Silence Falls
 6. Echoes of the Past
 7. Pride Before A Fall
 8. Taking Vengeance
 9. Reckoning

Kingdoms of Amalur Reckoning: Poboczne misje

W każdej krainie gry Kingdoms of Amalur Reckoning do zaliczenia jest kilkadziesiąt mniejszych bądź większych questów pobocznych. Ich opisy przejścia podzieliliśmy według lokacji / regionów, w których są rozpoczynane. Poniżej znajduje się lista tych obszarów.

Poboczne zadania w krainie Dalentarth

 1. Odarath
 2. Glendara
 3. Lorca-Rane
 4. Ettinmere
 5. Webwood
 6. Haxhi
 7. The Sidhe
 8. Miasto Ysa

Poboczne zadania w krainie Plains of Erathell

 1. The Wolds
 2. Tala-Rane
 3. Kandrian I
 4. Kandrian II
 5. Tywili Coast
 6. Rathir
 7. Galafor-Acatha
 8. Forsaken Plain I
 9. Forsaken Plain II
 10. Cradle of Summer

Poboczne zadania w krainach Detyre, Klurikon i Alabastra

 1. The Red Marches
 2. Alserund
 3. The Hollowlands
 4. Menetyre
 5. Apotyre
 6. Adessa
 7. Cursewood
 8. The Midden
 9. The Keening
 10. Drowned Forest
 11. Caeled Coast
 12. High Fulgen
 13. Shadow Pass
 14. Twilight Pass
 15. Amaura

Kingdoms of Amalur Reckoning: Atlas świata

Nasz poradnik zawiera przydatne mapy atlasu świata, dzięki którym łatwiej możesz odnajdywać m.in. kamienie lorestone i lokacje powiązane z questami. Mapy w naszym poradniku podzieliliśmy według głównych krain.

Mapy atlasu świata - kraina Dalentarth

 1. Mapa krainy Dalentarth
 2. Mapy M1, M2 - Odarath I, Odarath II
 3. Mapy M3, M4 - Glendara, Lorca-Rane
 4. Mapy M5, M6 - Ettinmere, Webwood
 5. Mapy M7, M8 - Haxhi, The Sidhe
 6. Mapa M9 - Miasto Ysa

Mapy atlasu świata - kraina Plains of Erathell

 1. Mapa krainy Plains of Erathell
 2. Mapy M1, M2 - The Wolds, Tala-Rane
 3. Mapy M3, M4 - Kandrian I, Kandrian II
 4. Mapy M5, M6 - Tywili Coast, Rathir
 5. Mapy M7, M8 - Galafor-Acatha, Forsaken Plain I
 6. Mapy M9, M10 - Forsaken Plain II, Cradle of Summer

Mapy atlasu świata - krainy Detyre, Klurikon i Alabastra

 1. Mapa krain Detyre, Klurikon i Alabastra
 2. Mapy M1, M2 - The Red Marches, Alserund
 3. Mapy M3, M4 - The Hollowlands, Menetyre
 4. Mapy M5, M6 - Apotyre, Adessa
 5. Mapy M7, M8 - Cursewood, The Midden
 6. Mapy M9, M10 - The Keening, Drowned Forest
 7. Mapy M11, M12 - Caeled Coast, High Fulgen
 8. Mapy M13, M14, M15 - Shadow Pass, Twilight Pass, Amaura

Kingdoms of Amalur Re-Reckoning: Remake czy remaster?

Wersja Re-Reckoning z 2020 roku jest remasterem gry Kingdoms of Amalur Reckoning z 2012 roku - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Wersja Re-Reckoning z 2020 roku jest remasterem gry Kingdoms of Amalur Reckoning z 2012 roku. Obie gry oferują identyczny gameplay oraz mają taką samą zawartość, przy czym w przypadku edycji Re-Reckoning od razu dostępne są dodatki DLC, za które posiadacze pierwotnej wersji gry musieli dodatkowo zapłacić.

Więcej informacji o nowym wydaniu Kingdoms of Amalur znajdziesz na osobnej stronie Kingdoms of Amalur Re-Reckoning - czym się różni?.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Platynowe trofeum - czy trudno zdobyć?

Kingdoms of Amalur Reckoning nie posiada bardzo wymagającego platynowego trofeum, choć może być ono czasochłonne. Grę musisz w całości ukończyć na wysokim poziomie trudności i jest to prawdopodobnie największa przeszkoda na drodze do zdobycia platyny. Gra nie jest ekstremalnie wymagająca na wysokich ustawieniach, ale mimo wszystko musisz dobrze poznać system walki, ulepszać na bieżąco postać oraz dbać o jej stan zapasów.

Dwa trofea z podstawowego zestawu można przegapić - są to A Wink and a Smile (50 udanych prób perswazji) oraz Out of Your League (pokonanie przeciwnika o 4 poziomy wyższego od bohatera). Warto pamiętać o nich od samego początku gry.

Platynowe trofeum Kingdoms of Amalur nie wymusza zaliczenia wszystkich questów, aczkolwiek trzeba zająć się większością z nich. Musisz też m.in. odkryć wszystkie kamienie lorestones. Ogólnie licz się z tym, że odblokowanie platyny zajmie ci prawdopodobnie 70-80 godzin. Wynika to po prostu z tego, że Kingdoms of Amalur jest dużą grą.

Remake Re-Reckoning wymusza również zajęcie się trofeami DLC, które w pierwotnej wersji gry były opcjonalne. Możesz się ich na szczęście podjąć po uporaniu się z podstawową zawartością, grając bardzo silną postacią.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Rekomendowane wymagania sprzętowe PC

Oto rekomendowana konfiguracja sprzętowa do uruchomienia remastera Kingdoms of Amalur Re-Reckoning w wysokich detalach:

 1. System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: czterordzeniowy Intel / AMD (3 GHz)
 3. Karta graficzna: AMD / Nvidia z 2 GB pamięci VRAM i obsługą DirectX 11
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Wolne miejsce na dysku: 40 GB

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Ile czasu zajmuje przejście?

Jest to w dużej mierze uzależnione od tego co cię zainteresuje w grze. Główny wątek fabularny to co najmniej 30 godzin gry. Oprócz tego możesz zajmować się staranną eksploracją map, rozwijaniem bohatera i zaliczaniem pobocznych questów. Bezproblemowo możliwe jest osiągnięcie wyniku spędzenia 100 godzin z grą w ramach jej pojedynczego przejścia.

Po więcej informacji przejdź na osobną stronę Długość gry w rozdziale Aneks naszego poradnika.

Kingdoms of Amalur Reckoning: Najważniejsze klawisze sterowania

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze klawisze sterowania w Kingdoms of Amalur Reckoning w wersji PC. Pełną klawiszologię oraz sterowania w wersjach na konsole znajdziesz na osobnej stronie Sterowanie w rozdziale Aneks naszego poradnika.

Atak - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Atak

Rzucenie aktywnego zaklęcia - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Rzucenie aktywnego zaklęcia

Poruszanie się - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Poruszanie się

Blok - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Blok

Unik - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Unik

Sprint - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Sprint

Tryb skradania się - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Tryb skradania się

Klawisze 0-9 - Ustawianie różnych zaklęć jako aktywnych - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Klawisze 0-9 - Ustawianie różnych zaklęć jako aktywnych

Interakcja - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Interakcja

Użycie drugiej broni - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Użycie drugiej broni

Aktywacja trybu Reckoning Mode (spowolnienia czasu) - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Aktywacja trybu Reckoning Mode (spowolnienia czasu)

Użycie fiolki z maną - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Użycie fiolki z maną

Użycie fiolki leczniczej - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Użycie fiolki leczniczej

Wyświetlenie mapy - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Wyświetlenie mapy

Inwentarz - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Inwentarz

Dziennik bohatera - Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Dziennik bohatera

Informacje o Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry

Autor : Michał "Kwiść" Chwistek

Poradnik zawiera : strony: 172, ilustracje: 1726 .

Kraina Dalentarth

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Kraina Dalentarth

Kraina Plains of Erathell

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Kraina Plains of Erathell

Krainy Detyre, Klurikon oraz Alabastra

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Krainy Detyre, Klurikon oraz Alabastra

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Kingdoms of Amalur: Reckoning - poradnik do gry