Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 3 - poradnik do gry

Battlefield 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pojazdy gąsiennicowe | Pojazdy i Dodatki | Battlefield 3 Battlefield 3 poradnik, solucja

Pojazdy gąsiennicowe

Można chyba śmiało stwierdzić, że dla każdego nowicjusza w prowadzeniu wirtualnych maszyn, kierowanie pojazdem gąsiennicowym będzie najbardziej intuicyjne - Pojazdy gąsiennicowe | Pojazdy i Dodatki | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Można chyba śmiało stwierdzić, że dla każdego "nowicjusza" w prowadzeniu wirtualnych maszyn, kierowanie pojazdem gąsiennicowym będzie najbardziej intuicyjne. Dzieje się tak za sprawą specyficznego funkcjonowania ich napędu, który pozwala na obracanie pojazdu w miejscu, bez konieczności poruszania się w przód lub w tył. Sprawia to również, że pojazdy te z większą łatwością dostaną się w miejsca niedostępne dla zwykłych pojazdów kołowych.

Celowanie z broni w takich pojazdach odbywa się niezależnie od ruchu samej maszyny - można jechać na północ, jednocześnie ostrzeliwując przeciwnika na wschodzie. Dzieje się tak za sprawą ruchomej wieżyczki, która może obracać się o 360 stopni wokół własnej osi (jednak tylko o 30 stopni w pionie).

Taka konfiguracja sprawia, że z punktu widzenia gracza prowadzenie takiego pojazdu jest najbardziej zbliżone do kontrolowania pieszej postaci. Większość pojazdów gąsiennicowych posiada dodatkowe stanowisko dla strzelca, który niezależnie od kierowcy może prowadzić ogień za pomocą karabinu maszynowego. Taki tandem jest przydatny zwłaszcza kiedy zagrożenie nadejdzie ze strony pojazdów powietrznych, ponieważ strzelec może prowadzić ogień pod znacznie większym kątem niż kierowca. Samotni gracze postawieni w takiej sytuacji często poświęcają mobilność i przesiadają się na stanowisko strzelca by mieć szanse np. z nadlatującym helikopterem. Trzeba jednak zaznaczyć, że skuteczność takiej taktyki jest bardzo ograniczona, zwłaszcza, gdy wrogi pilot wie co robi.

Prowadząc wszelkie pojazdy gąsiennicowe (dotyczy to również robota saperskiego) należy uważać, aby nie wpaść w niekontrolowane obroty podczas skręcania przy małych prędkościach - Pojazdy gąsiennicowe | Pojazdy i Dodatki | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Prowadząc wszelkie pojazdy gąsiennicowe (dotyczy to również robota saperskiego) należy uważać, aby nie wpaść w niekontrolowane obroty podczas skręcania przy małych prędkościach. Zdarza się to głównie podczas wjeżdżania pod górę jednocześnie bardzo mocno skręcając i dodając gazu.