Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wymagania; Serwery | Podstawowe informacje | Fragoria - pierwsze kroki poradnik Fragoria - pierwsze kroki

Ostatnia aktualizacja: 9 października 2019

Wymagania

Fragoria jest typową grą MMORPG, z tym tylko wyjątkiem, że do zagrania w nią nie potrzebujemy żadnego klienta, a wystarczy jedynie przeglądarka internetowa z zainstalowanym Flash Playerem. Jeśli używasz internetu nie od wczoraj, to najprawdopodobniej masz już zainstalowanego Flasha, a jeśli nie, to twoja przeglądarka zrobi to automatycznie, gdy pierwszy raz uruchomisz Fragorię. Jeżeli do tej pory miałeś problemy ze stronami internetowymi zawierającymi elementy Flash, to również z Fragorią możesz mieć kłopoty.

Fragoria działa we wszystkich popularnych przeglądarkach: Firefox, Opera, Chrome oraz Internet Explorer. Tylko za te przeglądarki mogę ręczyć, ponieważ tylko na nich przeprowadzałem*.

Jedyną czarną owcą w tym zestawieniu jest Internet Explorer 9, ponieważ przywłaszcza sobie prawo do wielu skrótów klawiszowych, które wykorzystuje gra - Wymagania; Serwery | Podstawowe informacje | Fragoria - pierwsze kroki - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Jedyną czarną owcą w tym zestawieniu jest Internet Explorer 9, ponieważ przywłaszcza sobie prawo do wielu skrótów klawiszowych, które wykorzystuje gra. Z moich doświadczeń wynika, że najlepszą płynność gry przy maksymalnej rozdzielczości ekranu (wielkości okna) zapewnia Opera. W rozdzielczości 1920x1080 na pełnym ekranie gra osiągała 60 kl/s. Dla porównania w pozostałych przeglądarkach ilość klatek na sekundę oscylowała w przedziale 25-40. Internet Explorer 9 też w tej kwestii wypadł całkiem nieźle, ale wspomniane wcześniej problemy ze skrótami klawiaturowymi postawiły go na przegranej pozycji.

*Wszystkie testy przeprowadzone były w środowisku Windows 7 64bit, a przeglądarki były świeżo zainstalowane i bez żadnych niestandardowych wtyczek.

Serwery

W Polskiej edycji Fragorii masz do wyboru sześć serwerów podzielonych na regiony: Pol-Mazowsze, Pol-Wielkopolska, Pol-Warmia, Pol-Podlasie, Pol-Prusy oraz Pol-Inflanty.

W chwili pisania tego poradnika najbardziej zaludnionymi serwerami są Pol-Mazowsze i Pol-Prusy, więc tam najwięcej się dzieje - Wymagania; Serwery | Podstawowe informacje | Fragoria - pierwsze kroki - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

W chwili pisania tego poradnika najbardziej zaludnionymi serwerami są Pol-Mazowsze i Pol-Prusy, więc tam najwięcej się dzieje. Jeśli jednak szukasz odosobnienia, to dobrym wyborem będzie Pol-Wielkopolska i Pol-Prusy. Poza ilością graczy oraz oczywiście regionem, serwery niczym się nie różnią.