Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdolności w Arcania Gothic 4 | Rozwój postaci poradnik Arcania: Gothic 4

Zdolności

Duch walki

Klasa postaci najbardziej odpowiednia dla tej kategorii: wojownik

Rozwój możliwy od poziomu: 1

Startowa zdolność: Wypad

Bonus za rozwijanie tej kategorii: poprawa umiejętności walki wręcz, szybsza regeneracja wytrzymałości

NAZWA ZDOLNOŚCI

OD POZIOMU

DZIAŁANIE I UWAGI

Wypad

1

Możliwość trafienia przeciwnika, którego nie dosięgnie zwykły atak. Podstawowa zdolność dla klasy wojownika.

Potężny cios

5

Możliwość wyprowadzenia potężnego ciosu, który zadaje większe obrażenia i przełamuje blok przeciwnika. Za każdym razem należy przytrzymać lewy przycisk myszy, odczekując aż atak w pełni lub przynajmniej częściowo się naładuje. ZDECYDOWANIE radzę szybko odblokować tę zdolność i regularnie z niej korzystać. Przydaje się ona w szczególności w trakcie walk z bardziej wytrzymałymi przeciwnikami, którzy nie dysponują możliwością atakowania głównego bohatera przy pomocy broni dystansowej lub czarów. Na największe obrażenia można naturalnie liczyć korzystając z dobrej broni dwuręcznej, choć w przypadku broni jednoręcznej różnica także będzie zauważalna.

Dyscyplina

Klasa postaci najbardziej odpowiednia dla tej kategorii: wojownik

Rozwój możliwy od poziomu: 1

Startowa zdolność: Grad ciosów

Bonus za rozwijanie tej kategorii: poprawa umiejętności walki wręcz, więcej punktów zdrowia

NAZWA ZDOLNOŚCI

OD POZIOMU

DZIAŁANIE

Grad ciosów

1

Możliwość zadawania dodatkowych ciosów. O tym, że można zacząć wyprowadzać kolejne ataki, informuje świecąca się broń. Godne odnotowania jest to, że zdolność ma lepsze działanie w przypadku stosowania broni jednoręcznej, choć możliwe jest też wyprowadzanie gradu ciosów bronią dwuręczną.

Burza ciosów

4

Możliwość zadania nawet sześciu ciosów bronią białą w serii. Jest to dość przydatna zdolność, zwłaszcza jeżeli korzysta się z broni jednoręcznej, z pomocą której można wyprowadzać kolejne szybkie ataki. Zadawanie ciosów w serii jest szczególnie przydatne w tych walkach, w których atakuje się przeciwników dobrych w walce wręcz, gdyż seria w wykonaniu głównego bohatera blokuje tymczasowo możliwość reakcji z ich strony.

Ulepszona kombinacja

7

Możliwość wyprowadzenia dwóch gradów ciosów (zdolność z poziomu 1) po sobie. Podobnie jak w przypadku poprzednich zdolności z tej kategorii, najlepsze rezultaty można uzyskać stosując broń jednoręczną, choć nie jest to absolutny wymóg.

Kaskada ciosów

10

Możliwość wykonania nieograniczonej ilości ataków pod rząd. Jest to bardzo ciekawa propozycja, choć najlepsze rezultaty można uzyskać atakując powolnych i pozbawionych obstawy przeciwników. Ważne jest też wypracowanie sobie odpowiedniego rytmu, tak by lewy przycisk myszy wciskać we właściwych momentach, pozwalając głównemu bohaterowi na prawidłowe wyprowadzanie ciosów i jednocześnie uniemożliwiając wrogom organizowanie kontrataków.

Mistrzowski grad ciosów

13

Możliwość wyprowadzenia trzech gradów ciosów (zdolność z poziomu 1) po sobie. Po raz kolejny warto przypomnieć, iż najlepszym połączeniem z tą zdolnością jest dobra broń jednoręczna.

Wigor

Klasa postaci najbardziej odpowiednia dla tej kategorii: wojownik

Rozwój możliwy od poziomu: 3

Startowa zdolność: Odepchnięcie

Bonus za rozwijanie tej kategorii: więcej punktów zdrowia, więcej punktów wytrzymałości

NAZWA ZDOLNOŚCI

OD POZIOMU

DZIAŁANIE

Odepchnięcie

3

Możliwość wyprowadzenia ataku rękojeścią miecza lub tarczą. W celu skorzystania z tej zdolności należy mieć przytrzymany klawisz blokowania i we właściwym momencie wcisnąć lewy przycisk myszy. Z oczywistych względów używanie tej zdolności jest możliwe tylko w sytuacji gdy korzysta się z broni jednoręcznej oraz tarczy.

Precyzja

Klasa postaci najbardziej odpowiednia dla tej kategorii: łucznik

Rozwój możliwy od poziomu: 1

Startowa zdolność: Sokole oko

Bonus za rozwijanie tej kategorii: poprawa umiejętności walki dystansowej, więcej punktów many

NAZWA ZDOLNOŚCI

OD POZIOMU

DZIAŁANIE

Sokole oko

1

Możliwość przybliżenia obrazu w trakcie używania łuku. W celu wykonania tej akcji każdorazowo należy wcisnąć klawisz Z. Jest to niezwykle przydatna zdolność, z której warto zacząć korzystać jeszcze w trakcie pobytu na wysepce Feshyr. Obraz powinno się przybliżać przed rozpoczęciem każdej walki (szansa na dokładne wycelowanie w jednego z wrogów), rozważając powrócenie do normalnego stanu dopiero po tym jak główny bohater zostanie zauważony przez przeciwników. Przybliżanie obrazu jest też bardzo pomocne podczas polowań na zwierzęta (m.in. na bardzo zwinne króliki).

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie