Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ogólne wskazówki w Arcania Gothic 4 | Rozwój postaci poradnik Arcania: Gothic 4

Ogólne wskazówki

Wyposażenie bohatera

Na wyposażenie sterowanej postaci składa się kilka różnych elementów. Warto oczywiście dbać o to żeby w danym momencie dysponować najlepszymi dostępnymi obiektami, przy czym dwa z nich odgrywają zdecydowanie większą rolę - pancerz i broń. Przy wyborze pancerza warto się oczywiście kierować potrzebami obranej klasy postaci. Logiczne jest więc, że wojownik powinien zakładać najcięższe zbroje, a mag lekkie szaty podnoszące jego magiczne umiejętności. Jeśli zaś chodzi o broń, każda z klas ma tu swoje odrębne preferencje, które szerzej omówione zostały we wcześniejszej części tego rozdziału.

Większość nowych elementów wyposażenia będziesz odnajdywał bezpośrednio w trakcie gry. Zdecydowanie radzę dokładnie badać wszystkie odwiedzane lokacje, rozglądając się za ciałami pokonanych przeciwników i wszelakiej maści skrzyniami. W szczególności warto tu zwrócić uwagę na zamknięte skrzynie, w których zazwyczaj skrywane są cenniejsze skarby (będziesz je mógł otwierać dopiero po otrzymaniu wytrychów od Diega w Mieście Stewark). Bardzo wskazane jest również pozyskiwanie planów, z pomocą których możliwe jest tworzenie nowych przedmiotów. Co ciekawe, niektóre plany są kilkupoziomowe, tj. w celu uzyskania przedmiotu z najwyższego poziomu do jego produkcji trzeba wykorzystać obiekt pozyskany z niższego poziomu. Przedmioty takie są naturalnie znacznie lepsze, tak więc trudy skompletowania wszystkich składników są należycie wynagradzane. Nie polecam natomiast nabywać elementów wyposażenia od handlarzy, gdyż zazwyczaj nie mają oni nic szczególnego w ofercie. Pozyskiwane ze sprzedaży dóbr złoto lepiej jest przeznaczać właśnie na plany, jak również na receptury i różnego rodzaju eliksiry.

Zostało jeszcze 44% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie