Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Recenzja gry 21 grudnia 2000, 21:58

autor: Piotr Oblicki

Need for Speed: Porsche 2000 - recenzja gry - Strona 4

„Porsche” – to słowo wywołuje ciarki i rozmarzony uśmiech u każdego, kto kiedykolwiek interesował się samochodami. Kto z nas nie chciałby usiąść choć raz za kierownicą takiego samochodu i poczuć siłę przyśpieszenia wpierającego nas w siedzenie...

Evolution

Na początku wybieramy poziom trudności: Beginner, Advenced, Expert. Całość podzielona jest na tak zwane Ery: Classic Era, Golden Era i Modern Era. I to jest właśnie pewna nowość. Oprócz pokonywania jak zwykle kolejnych kilometrów asfaltu, spełniania coraz trudniejszych zadań, zdobywania coraz to większych stawek gotówki oczywiście w „zielonych” i odkrywania coraz nowszych modeli marki Porsche dodano jeszcze jeden wymiar, a mianowiscie czas. Startuje się z 10.000 $ na koncie w roku 1950, możliwości do kupienia na początku mamy mało - Porsche 356. Po kolejnych etapach zdobywamy większe fundusze i możemy już kupować / sprzedawać nasze samochody.. Aby sprostać wyzwaniu i wygrywać z przeciwnikami dodatkowo możemy dokupować i modernizować nasze wehikuły poprzez zakup oryginalnych części a co za tym idzie zwiększenie ich mocy, prędkości. Do wyboru jest około 30 rodzajów części a wiec sporo , jednak na każdą z nich oczywiście trzeba słono zapłacić. W tym celu udajemy się do sklepu częściami zamiennymi i dokupujemy np. szersze zderzaki, lżejsze felgi, spojlery, lepsze skrzynie biegów, itd. Oczywiście auto możemy naprawić albo jeżeli będzie potrzeba - sprzedać. Dochodzi tu element strategiczny ponieważ na przykład przetrzymany 40 lat stary porszak będzie wart 10 x więcej niż w momencie jego kupienia. Wygląd każdego samochodu można modyfikować według własnego uznania, można pomalować go, zarówno w środku jak i na zewnątrz, można dodać podłużne paski lub numer startowy.

Podsumowanie

Need for Speed: Porsche Unleashed dostarczy Wam bez wątpliwości możliwość odczucia kierowania samochodami tej legendarnej marki. Gra oferuje nienaganna grafikę i bardzo dużą grywalność. Dodając do tego dźwięk, oprawę, różnorodność, „miodność” typów gry oraz multiplayer, otrzymujemy lidera w grach wyścigowych w kategorii arcade. Wielką wadą jazdy w NFS Porsche jest brak poczucia prędkości podczas jazdy. Kiedy mamy już 90mph na liczniku można odnieść wrażenie jakbyśmy prawie stali lub dopiero ruszali, ten efekt niestety panowie z EA będą musieli sporo poprawić w przyszłych edycjach gry. Mimo to przyjemność jazdy i grywalność oceniam bardzo wysoko i uważam, że i tak jest najlepszą spośród tej serii i porównywalnych do niej gier.

Tak wiec gra jest z kategorii „trzeba kupić” dla każdego fana wyścigów i marki Porsche w szczególności.