Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 19 grudnia 2007, 13:56

autor: Louvette

Viva Pinata - recenzja gry

Viva Pinata trafia do posiadaczy komputerów w niecały rok po premierze na X360 i trzeba przyznać, że przez te jedenaście miesięcy nie zestarzała się wcale a wcale.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Viva Pinata jest wspaniałą grą dla dzieci w wieku od lat kilku do stu kilku. Właściwie jedyna grupa graczy, która kręcić może na nią nosem, to nastolatki przechodzące ten szczególny okres fascynacji wszystkim, co brudne, nieprzyjemne, ostre i ogólnie rzecz biorąc „dorosłe”, przy jednoczesnym odrzuceniu tego, co ma więcej kolorów niż dwa odcienie brązu i szarości na krzyż. Pozostali z przyjemnością mogą zanurzyć się w świat, w którym jedynym arsenałem jest arsenał nasion, jedynym brudem błoto w ogrodzie, ostre są tylko chwasty, a zamiast ratowania świata zajmujemy się uszczęśliwianiem gromadki zwierząt. „Dorosłe” jest co najwyżej to, czym pinaty zajmują się w domowym zaciszu, by powołać na świat potomka, ale sposób przedstawienia tańca godowego jest daleki od dosłowności. Zatem rodzice – możecie być spokojni.

Viva Pinata trafia do posiadaczy komputerów w niecały rok po premierze na X360 i trzeba przyznać, że przez te jedenaście miesięcy nie zestarzała się wcale a wcale. Otrzymaliśmy produkcję śliczną i dopracowaną pod względem graficznym, wciągającą, zabawną i ze wszech miar miodną, choć niepozbawioną przy tym wad. Część z nich związana jest z jakością portu na PC, stąd ocena o kilka punktów niższa niż w przypadku wersji konsolowej. Ale po kolei.

Gra wygląda pięknie, a animacja nie zacina się nawet na komputerach średniej jakości.

Gra pozwala nam spróbować swoich sił w kilku funkcjach: ogrodnika, architekta zieleni, swata i menedżera. Zaczynamy na zachwaszczonym i pełnym złomu terenie, który – zrazu wedle wskazówek doradczyni imieniem Leafos – stopniowo oczyszczamy i przystosowujemy do dalszego zagospodarowania. Początkowo wyposażeni jesteśmy tylko w łopatę, paczkę z nasionami trawy i konewkę, które służą nam za oręż w walce o zaprojektowanie jak najpiękniejszego i najbardziej wartościowego ogrodu. A jest o co walczyć. Z czasem odwiedzać zaczynają nas kolejne stworzenia, tytułowe pinaty, czyli zwierzęta wzorowane na wypełnionych cukierkami papierowych zabawkach, które amerykańskie i meksykańskie dzieci z zawiązanymi oczami rozbijają kijem w trakcie urodzinowych przyjęć. Żyjątka wywąchują nasz nowopowstały ogród i przychodzą sprawdzić, czy warto się w nim zadomowić. Jeśli zawierać on będzie właściwe dla nich elementy albo charakteryzować się odpowiednim wyglądem, zostaną na stałe (przejście z pierwszego etapu na drugi reprezentowane jest zmianą umaszczenia z czarno-białego na kolorowe).

Viva Pinata - recenzja gry
Viva Pinata - recenzja gry

Recenzja gry

Kolejny hit na X360, tym razem dla wszystkich kategorii wiekowych. Chyba mamy zwycięzcę w kategorii najgorętszej platformy Gwiazdki 2006.

Recenzja gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – karty na stół
Recenzja gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – karty na stół

Recenzja gry

Wraz z aktualizacją do wersji Homecoming oczekiwany Gwint wyszedł z bety. Czas osądzić, jak studio CD Projekt Red poradziło sobie z nowym dla siebie gatunkiem i czy ich dzieło jest w stanie podjąć równą walkę z konkurencją.

Recenzja gry The Elder Scrolls: Legends – Magic i Hearthstone przy jednym zasiedli stole
Recenzja gry The Elder Scrolls: Legends – Magic i Hearthstone przy jednym zasiedli stole

Recenzja gry

Przyszły takie czasy, że co druga firma musi mieć swoją karciankę. Na scenę weszło właśnie The Elder Scrolls: Legends od Bethesdy – i zaliczyło całkiem dobre otwarcie, ale przyszłość tej gry stoi pod dużym znakiem zapytania.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.12.2007 15:58
squallu
squallu
62
saikano

z checia bym pogral w ta gre, mam nadzieje, ze ktos to sprowadzi do Polski w rozsadnej cenie

19.12.2007 16:02
odpowiedz
JerryW
50
Pretorianin

Raczej sprowadzi, skoro jest polonizacja zrobiona :D

19.12.2007 16:37
odpowiedz
zanonimizowany453750
0
Chorąży

ej ej skąd u licha wzmianka o lokalizacji w recenzji skoro gry nie ma w Polsce wydanej na PC. Rozumiem, że pakiet zagraniczny zawiera Polską wersję, pakiet PC oczywiście?

19.12.2007 16:50
gshas
odpowiedz
gshas
40
Centurion

Czy PL nie jest tylko na Xbox'a 360?

19.12.2007 16:52
legrooch
odpowiedz
legrooch
176
MPO Squad Member

Pakiet zagraniczny zawiera wersję PL.

19.12.2007 17:30
Azuredragon
odpowiedz
Azuredragon
32
Konsul

Ciekawa gra, może być dobrą odskocznią od bardziej hardkorowych tytułów w stylu Wiedźmina, czy Crysisa. :P

19.12.2007 23:59
odpowiedz
zanonimizowany507660
52
Generał

PEGI dało 3+ i chcecie w to grać ? nie "kompromisujcie" się :D

20.12.2007 00:28
odpowiedz
Wintermoon
18
Pretorianin

RedCrow ==> co to ma za znaczenie? gdyby zostawili tą samą grę tylko wstawili tam trochę sexu i przemocy a gra dalej była by o fantazyjnym ogrodzie tyle że od 18 lat to byś grał?

20.12.2007 09:18
legrooch
👍
odpowiedz
legrooch
176
MPO Squad Member

Gierka jest świetna!
Polecam wszystkim, którzy nie mieli z nią kontaktu na X360.

20.12.2007 14:36
odpowiedz
Bruniu
34
Pretorianin

Ta gra zajmuje 10GB?? ŚWIAT się kończy:)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze