Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Symulator Farmy 2015 Recenzja gry

Recenzja gry 10 grudnia 2014, 15:44

autor: ElMundo

Recenzja gry Symulator Farmy 2015 - farmerskie udręki po polsku

Symulator Farmy 2015 to przesadzony obraz rolnictwa – zwierzęta są głodne i nie zdychają, owoce rosną w listopadzie. Mimo to ten interes jakoś się kręci.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
  1. Duże mapy dające spore możliwości;
  2. Zróżnicowanie roślin uprawnych;
  3. Możliwość rozbudowy budynków i stawiania nowych obiektów;
  4. Model uprawy odpowiadający realiom pracy na roli.
MINUSY:
  1. Tradycyjne błędy techniczne;
  2. Przejaskrawiona oprawa graficzna;
  3. Niedopracowany moduł sadownictwa;
  4. Chimeryczne zwierzęta hodowlane;
  5. Mało funkcjonalna minimapa;
  6. Brak licencjonowanych maszyn.

Mimo iż za oknem mróz, to sezon farmerski trwa w najlepsze. Oczywiście nie w rzeczywistości – trudno bowiem wymagać od rolników, by nagle wyjechali na pola i zaczęli orać ziemię. Wirtualni miłośnicy sadzenia, kopania i zbierania mają właśnie kolejny powód do zainteresowania – rodzime studio PlayWay tradycyjnie, jak co roku, przygotowało kolejną odsłonę produkcji, w której prowadzimy własne gospodarstwo rolne i staramy się sprawić, że nasze wytwory może nie zostaną eksportowane do dalekich krajów, ale przynajmniej sprzedamy je za dobrą i uczciwą cenę. Chociaż my postarajmy się być rzetelni, twórcom bowiem nie zawsze się to udało.

Alpejskie mleczko prosto od krówki

Na początku przygody z grą można odnieść wrażenie, że twórcy sami tak naprawdę nie wiedzą, jak ich dzieło się nazywa. Otóż po aktywacji w serwisie Steam otrzymujemy dostęp do produkcji o tytule Maszyny Rolnicze 2015, natomiast w menu głównym mamy już do czynienia z Symulatorem Farmy 2015. Błąd w wydawałoby się tak prozaicznej kwestii daje sporo do myślenia już od samego startu, a innych mankamanetów wcale nie brakuje. Choć, powiedzmy sobie szczerze, progres w kilku kwestiach jest widoczny.

Słowa uznania z pewnością należą się deweloperom za projekt map – zapomnijcie już o klaustrofobicznych schematach wypchanych różnego rodzaju pustostanami. Teraz mamy do czynienia z dwoma bardzo dużymi terenami wypełnionymi nie tylko polami uprawnymi i ugorami, ale i szeregiem użytecznych budynków czy ładnymi widoczkami. Przejechanie traktorem trasy z jednego na drugi koniec mapy to zadanie na bite piętnaście minut gry. Nasze rolnicze imperium rozpoczyna się co prawda od ledwie 3 malutkich poletek, to na całe szczęście ma się gdzie rozrastać. Niezależnie od tego, czy wybierzemy u podnóża Alp (choć widok raczej przypomina pasmo Gór Świętokrzyskich) czy też postawimy na tereny Europy Środkowej, na brak roboty z pewnością nie będziemy narzekać. Niestety, w beczce miodu musi się znaleźć łyżka dziegciu. Tym razem jej rolę pełni zupełnie niefunkcjonalna minimapa – teren gry w naszym podręcznym GPS-ie jest totalnie rozpikselowany i brak tutaj jakiegokolwiek opisu poszczególnych budynków, przez co musimy z uporem maniaka dopatrywać się maluteńkich ikonek. Nie możemy także wyznaczyć trasy do określonego punktu, co przy całkiem sporych mapach staje się nieco kłopotliwe.

Youtubers Life 2 to gra, po którą nie warto sięgać
Youtubers Life 2 to gra, po którą nie warto sięgać

Recenzja gry

Youtubers Life 2 to ładnie opakowany produkt, ale skierowany do odbiorcy bardzo mało wymagającego. Tematyka, owszem, jest ciekawa, ale realizacja kuleje.

Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii
Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii

Recenzja gry

Cała planeta pod jednym kliknięciem myszy, własny dom z lotu ptaka i światowe metropolie w next-genowej oprawie. Flight Simulator 2020 to preludium następnej generacji gier.

Recenzja Animal Crossing: New Horizons – gry, która się nie spieszy
Recenzja Animal Crossing: New Horizons – gry, która się nie spieszy

Recenzja gry

Animal Crossing: New Horizons stanie się częścią waszej codziennej rutyny. Obok pracy, szkoły, obiadów i spotkań ze znajomymi każdego dnia będziecie więc łapać motyle i łowić ryby. I będziecie się z tego cieszyć, jak dzieci.