Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 stycznia 2014, 00:01

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Gry stycznia 2014 - najciekawsze premiery i konkurs

Styczeń nigdy nie był miesiącem, w którym byliśmy zalewani premierami. Nie oznacza to wcale, że wydawcy i deweloperzy o nas zapomnieli. O dziwo w tym miesiącu będzie kilka interesujących gier.

Święta, święta i po świętach. Mikołaj z plecami obolałymi od noszenia pudełek z grami wideo wrócił do przytulnego wyrka, śniąc o rychłym rozwoju dystrybucji cyfrowej, a gracze dorwali się do swoich gwiazdkowych prezentów oraz rozbierania starannie konstruowanej przez cały rok „kupki wstydu”. Grudzień nie zachwycił wysypem ekskluzywnych premier, ale branży również należy się odpoczynek, zwłaszcza że to właśnie w okresie przedświątecznym wszyscy nadrabiają zakupowe zaległości. Wraz z kolejnym rokiem sytuacja ulega resetowi, a fani wirtualnej rozrywki dostają katalog całkiem nowych interaktywnych produkcji, choć – jak sami zobaczycie podczas lektury poniższego zestawienia – większość z nich to albo udekorowane odgrzewane kotlety (Tomb Raider: Definitive Edition, Assassin’s Creed: Liberation HD, Metal Gear Rising: Revengeance na PC), albo pełnoprawne dodatki (Shadowrun: Dragonfall, Europa Universalis IV: Conquest of Paradise). Jest to też czas premier nieco mniejszych, ale niekoniecznie mniej ciekawych. Rynek gier niezależnych wzbogaci się o kilka kolejnych pozycji pokroju Broken Age czy The Banner Saga. Na koniec pozostaje rodzynek w postaci Might & Magic X: Legacy, za produkcję którego zabrało się zupełnie nowe studio, pod czujnym okiem Ubisoftu. Na styczniową rewolucję się nie zapowiada, aczkolwiek z całą pewnością będzie to miesiąc pełen wrażeń.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca

Zapraszamy Was do uczestnictwa w konkursie, w którym do zdobycia jest wskazana w komentarzu premiera stycznia na wybraną platformę. Od nowego roku zmieniamy regulamin konkursu. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma wytypowaną przez siebie grę, a nie jak dotychczas tytuł, który zwyciężył w ankiecie.

Aby wygrać, do 30 stycznia 2014 roku trzeba podać najbardziej oczekiwaną przez siebie produkcję, której premiera nastąpi w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić wybór. Swoją opinię należy umieścić w komentarzu pod tym artykułem. Wcześniej koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w zabawie.

W grudniowej edycji zwyciężył użytkownik o ksywce Shadowmage.

TWOIM ZDANIEM

Na jaką premierę stycznia czekasz najbardziej?

Assassin’s Creed: Liberation HD
34,8%
Nie interesuje mnie żadna styczniowa premiera.
33,8%
Might & Magic X: Legacy
8,1%
Metal Gear Rising: Revengeance (PC)
6,2%
The Banner Saga
5,9%
Tomb Raider: Definitive Edition
4,3%
Europa Universalis IV: Conquest of Paradise
3%
Talisman: Digital Edition
1,4%
Broken Age
1,3%
Shadowrun: Dragonfall
1,2%
Zobacz inne ankiety