Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 sierpnia 2013, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najbardziej toksyczne kobiety w grach komputerowych - ranking top 10

Od GTA po StarCrafta - oto zestawienie najbardziej bezwzględnych, perfidnych i dwulicowych kobiet w grach komputerowych. To nie są grzeczne dziewczynki.

Damy w opałach, seksowne asystentki, hojnie obdarzone przez naturę wojowniczki czy po prostu przyjemne dla oka elementy tła. Rola kobiet w grach wideo od początku istnienia tej branży wydaje się taka sama, jeśli pominiemy przypadki wyłamywania się z utartych schematów. Całe szczęście w cybernetycznym świecie przychodzi im odgrywać o wiele dojrzalsze i poważniejsze niż dotychczas role. Nowy Tomb Raider, BioShock: Infinite, The Last of Us czy chociażby zbliżające się Beyond: Dwie dusze – chyba nikt nie powie, że bez żeńskich kreacji produkcje te nie straciłyby na swoim charakterze. Artykuł ten powstał jednak z myślą o drugiej stronie medalu, mianowicie o niewiastach, które zapisały się na kartach historii dużo mniej chlubnymi osiągnięciami. Nie wszystko bowiem złoto, co się świeci, i nawet najbardziej ponętne kształty czy niewinna twarzyczka nie są w stanie zmazać diabolicznych uczynków, jakich dopuściły się zgromadzone tu niegodziwe i nierzadko dwulicowe pannice. Oto najbardziej toksyczne kobiety świata gier komputerowych. Nie dajcie się im zwieść – słaba płeć jeszcze nigdy nie była tak silna! I tak nikczemna...

Uwaga, tekst zawiera spoilery!

Nie tylko Kapitan Marvel – 15 najtwardszych bohaterek kina akcji
Nie tylko Kapitan Marvel – 15 najtwardszych bohaterek kina akcji

Z okazji niedawnego Dnia Kobiet oraz premiery Kapitan Marvel przygotowaliśmy dla Was listę heroin, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii kina. Oto bohaterki, którym nawet obcy niestraszny.