Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie

Hardware

Hardware 23 października 2013, 11:02

autor: Adrian Werner

PlayStation 4 - wszystko, co wiemy o konsoli PS4 firmy Sony

PlayStation 4 ma szanse przywrócić firmie Sony pozycję lidera na rynku konsol. Dzielimy się z Wami wszystkim, co wiemy na temat tej platformy.

Przez dwie długie generacje firma Sony była bezdyskusyjnym liderem na rynku konsol. Pycha japońskiego giganta, wysoka cena startowa i trudna do opanowaniu architektura PlayStation 3 sprawiły jednak, że platforma ta oddała pole konkurencji. Dzięki wielkiemu wysiłkowi deweloperów urządzeniu udało się ostatecznie odrobić dużą część strat, niemniej pod sam koniec generacji maszynka ta może jedynie pomarzyć o pozycji, jaką cieszyły się jej poprzedniczki.

PlayStation 4 ma umożliwić firmie odzyskanie konsolowego tronu. Korporacja dokładnie przeanalizowała wcześniejsze błędy i nie zamierza ich powtarzać. Na kilka miesięcy przed startem nowej generacji to właśnie Sony wydaje się być faworytem. „Czwórka” nie tylko dysponuje najpotężniejszą specyfikacją techniczną, ale wygrywa również ceną i przyjaznym stosunkiem do użytkownika oraz deweloperów. Całkiem możliwe więc, że czeka nas prawdziwy comeback dawnego mistrza.

Artykuł, który czytasz, ma za zadanie w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące nowej konsoli PlayStation. Będziemy aktualizować go na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych informacji. Jeśli nurtują Was inne, nieporuszone w tekście kwestie, zadawajcie pytania w komentarzach pod nim. Odpowiemy na nie tak szybko, jak to tylko możliwe.

Xbox One – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Microsoftu
Xbox One – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Microsoftu

Do startu nowej generacji konsol pozostało niespełna pół roku. To dobry moment, aby podsumować wszystko, co wiemy na temat Xboksa One.