Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 8 grudnia 2012, 13:13

autor: Aver

Prezentownik, czyli co kupić bliskim pod choinkę?

Rozpoczął się grudzień. Kolejne dwanaście miesięcy minęło jak z bicza strzelił i już niedługo – jak co roku – będziemy mieć okazję do obdarowania bliskich prezentami. Aby ułatwić Wam zadanie, postanowiliśmy przygotować listę potencjalnych upominków.

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskich wielu osobom przysparza nie lada problemów, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i przedstawić własne propozycje tego, co powinno znaleźć się pod choinką. Z racji tego, że jesteśmy serwisem zorientowanym na elektroniczną rozrywkę, większość polecanych w niniejszym artykule przedmiotów jest w jakiś sposób związana z grami komputerowymi. Mamy nadzieję, że nasze sugestie przypadną Wam do gustu.

Na pierwszy ogień idzie to, co jest nam najbliższe, czyli gry komputerowe. Na rynku dostępnych jest wiele znakomitych tytułów, zarówno tych starych, jak i nowych, a znajdziecie je nie tylko dużych centrach handlowych i sklepach internetowych, ale też w ofercie serwisów zajmujących się elektroniczną dystrybucją.

Gry dla hardcore’owców

Far Cry 3

Hardkorowi gracze – zważywszy na śnieg za oknem – mogą zapragnąć udać się w jakieś cieplejsze rejony. Znakomicie nadaje się do tego Far Cry 3. Trzecia odsłona strzelanki w tropikalnych klimatach wyróżnia się rozmachem godnym Skyrima, rozbudowanymi trybami zabawy, wśród których błyszczą zwłaszcza samotne przygody 25-letniego Jasona Brody’ego oraz czteroosobowa kampania kooperacyjna. Warto też dodać, że szalony Vaas Montenegro jest jednym z najlepszych szwarccharakterów w historii gier na przestrzeni ostatnich kilku lat.

XCOM: Enemy Unknown

Wprawdzie jakiś czas temu wyszło na jaw, że Aztekowie wcale nie zapowiadali końca świata na 21 grudnia tego roku, to i tak warto zawczasu przygotować się na taką ewentualność. W przypadku scenariusza apokalipsy spowodowanej najazdem kosmitów różnego rodzaju taktyki warto przetestować w grze XCOM: Enemy Unknown. Dla miłośników serii UFO jest to pozycja obowiązkowa, będąca znakomitym przeniesieniem mechaniki klasycznych strategii turowych we współczesne czasy. Innych do najnowszej produkcji twórców ostatnich odsłon serii Cywilizacja z pewnością przyciągnie dynamiczna kampania, klimat, świetna muzyka Michaela McCanna, a także łatwe do opanowania zasady rozgrywki.

Borderlands 2

Jeżeli chcecie bombowo zakończyć rok spędzony z grami, to nie ma lepszego tytułu niż strzelanka Gearbox Software. Jest to idealny wybór zwłaszcza dla miłośników zabawy kooperacjnej, ale także miłośnicy uproszczonych erpegów i niczym nieograniczonej rozwałki w świecie Pandory poczują się jak w domu – głównie za sprawą ciekawie nakreślonych klasy postaci oraz nieskończonych ilości broni. To bez dwóch zdań najbardziej odjechana gra roku, okraszona świetną muzyką oraz zawierająca tony absurdalnego, znakomitego humoru.

Guild Wars 2

Jak tu nie lubić Guild Wars 2? Najlepsza gra MMO tego roku, stworzona przez studio ArenaNet, po zakupie podstawowej wersji zapewni nam setki godzin zabawy na długie zimowe wieczory, bez konieczności ponoszenia żadnych opłat abonamentowych. Rozległy świat, znakomicie rozwiązane aspekty rozwoju postaci, wciągające wątki fabularne, system dynamicznych zdarzeń oraz zrealizowane z dużym rozmachem scenariusze PvE i PvP czynią z tej gry wyjątkową pozycję wśród tytułów MMO.

Diablo III

Bezsprzecznie najlepsza obecnie gra z gatunku hack’n’slash na rynku powinna być uzupełnieniem kolekcji gier każdego szanującego się pecetowca. Dzięki wprowadzonym na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zmianom zabijanie setek potworów w świecie Sanktuarium jako jedna z pięciu dostępnych klas nigdy nie było tak przyjemne. Jest to idealny tytuł na krótkie, dziesięciominutowe sesje, jak również na wielogodzinne wyprawy w towarzystwie znajomych. Jeżeli dodamy do tego świetną lokalizację oraz wysoką jakość, z jakich słyną gry Blizzarda, być może za rok nie zajrzycie do tego rodzaju artykułów, bo Diablo III wciąż będzie wam zapewniał sporo rozrywki.