Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 czerwca 2012, 16:50

autor: Łukasz Malik

Edytorial #6 - na moment przed E3

Najważniejsza impreza branży gier startuje już za moment. Nasi wysłannicy są już w Los Angeles, a my przyglądamy się zapowiedzianym właśnie grom, które będziemy oglądać na E3 2012.

Odliczamy dni do E3

Chciałbym, żeby tegoroczne E3 były LEGENDARNE. Ogłoszenie następców Xboksa 360 i PlayStation 3 byłoby porządnym impulsem, który sprawiłby, że serca graczy zaczęłyby bić szybciej. Pamiętacie te emocje, kiedy oglądaliśmy pierwsze zwiastuny gier obecnej generacji konsol? Dawno nie było tak dużego poruszenia w redakcji jak to, które miało miejsce podczas E3 2005. Nawet gdy się później okazało, że wydawcy mocno przypudrowali rzeczywistość (pamiętny film z Killzone’a 2) i tak cała branża dostała porządny zastrzyk energii. Z drugiej strony, sam teraz pisząc ten tekst, być może robię sobie i Wam fałszywą nadzieję. Jeżeli Microsoft i Sony ogłoszą tylko rozszerzenie usług obecnej generacji konsol, to poczujemy ogromny zawód. Nie nastawiajmy się zatem na zbyt wiele, zawsze lepiej być mile zaskoczonym niż się rozczarować.

Nasza ekipa dotarła już na miejsce, chociaż nie obyło się przez przeszkód. Z powodu złych warunków atmosferycznych chłopaki na kilka godzin utknęli w Toronto.

Targi E3 to wielkie święto i wielkie wyzwanie, w tym roku do Los Angeles poleciała rekordowo liczna ekipa gry-online.pl, która – w momencie gdy czytacie te słowa – jest już na miejscu i stara się pozbyć jetlaga. Wysłaliśmy do USA dwie osoby z redakcji (UV oraz ElMundo) oraz dwie z tvgry.pl (Lord i Del). Patrząc na listę umówionych spotkań i szykowanych zapowiedzi, wierzymy, że dostarczymy Wam masę ciekawych wiadomości.

UV pozdrawia!

Kilka ważnych informacji:

  • Pierwsze konferencje rozpoczynają się w poniedziałek rano o 9:30 amerykańskiego czasu (18.30 w naszym kraju).
  • Właściwe targi zaczynają się we wtorek, nasza ekipa po całym dniu w Convention Center wieczorem spisze wrażenia z pokazów. Pierwsze targowe zapowiedzi pojawią się zatem na stronie w środę.
  • Strona główna gry-online.pl zostanie zmodyfikowana, żeby można było w łatwy sposób odszukać wszystkie najważniejsze materiały z E3.
  • Powstaną zbiorcze artykuły, dzięki którym bez problemu znajdziecie najważniejsze informacje i filmy z targów.
Convention Center w Los Angeles oplata polska flaga – to baner promujący grę Medal of Honor: Warfighter, w którym pojawi się elitarna formacja Grom.

Zepsute niespodzianki

Wydawcom zależy na jak najlepszej ekspozycji swoich tytułów w mediach branżowych, nic więc dziwnego, że wybiegają przed szereg, zapowiadając wcześniej gry i wypuszczając zwiastuny, by te nie znikły w tłumie materiałów targowych podczas samych E3. Cześć niespodzianek psują także mniej lub bardziej kontrolowane wycieki. Efekt tego jest taki, że prawie na tydzień przed targami większość kart zostaje odsłonięta, przez co same E3 wydają nam się później mało ekscytujące. Oto najważniejsze zapowiedzi z kilku ostatnich dni, miejmy nadzieję, że podczas targów lista nowości zostanie pomnożona co najmniej razy dwa.

Castlevania: Lords of Shadow 2

Jedna z ładniejszych i mocno niedocenionych gier obecnej generacji powraca. Za Lords of Shadow 2 ponownie odpowiada MercurySteam, a pierwszy zwiastun daje przedsmak wielkiego widowiska.

Dead Space 3

Informacje o trzeciej części Dead Space pojawiły się już w momencie premiery „dwójki”, teraz możemy obejrzeć pierwsze, oficjalne obrazki. Gra prawdopodobnie będzie bazować na trybie kooperacji, który – miejmy nadzieję – nie zepsuje poczucia samotności i zaszczucia, czyli tego, za co pokochaliśmy pierwszą część.

Gears of War: Judgment

Game Informer zapowiada nową odsłonę serii Gears of War, po sieci krążą spekulacje, że w jej produkcję mocno zaangażowane jest polskie studio People Can Fly. Zapewne na konferencji Microsoftu zobaczymy pierwszy zwiastun.

Injustice: Gods Among Us

NetherRealm, czyli twórcy ciepło przyjętego Mortal Kombat, bierze na tapetę superbohaterów z uniwersum DC i tworzy dwuwymiarową bijatykę o mechanice zbliżonej do ostatniego Mortala. Oby wyszło lepiej niż Mortal Kombat vs DC Universe. Na rozgrzewkę pierwszy zwiastun.

LEGO Władca Pierścieni

Ileż można, zapytacie. Chociaż odpuściłem sobie kilka ostatnich odsłon serii LEGO, to Władca Pierścieni na pewno stanie na mojej półce obok LEGO Star Wars: Complete Saga.

Need for Speed: Most Wanted

Criterion bierze się za jedną moich ulubionych części Need for Speed? Kupuję w ciemno.

Star Wars 1313

To może być czarny koń targów. Mroczna gra przeznaczona dla dorosłych i osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w której wcielimy się w łowcę nagród. Czekamy na więcej informacji.

Na E3 2012 zaprezentowanych zostanie także sporo oczekiwanych produkcji o których usłyszeliśmy już jakiś czas temu, przygotowaliśmy dla Was zestawienie „pewniaków”.