Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 lutego 2012, 13:11

autor: Łukasz Malik

Edytorial #2 - w co będziemy grać w lutym?

W drugim odcinku Edytorialu możecie zobaczyć pierwsze screeny z nowej wersji naszego serwisu, podsumowujemy też miniony miesiąc i wybieramy najciekawsze premiery lutego.

Uff, jakoś przeżyliśmy ten niezwykle ciężki dla graczy miesiąc, jakim niewątpliwie był tegoroczny styczeń. Dwanaście miesięcy temu przynajmniej mieliśmy Dead Space 2 i LitteBigPlanet 2, a w tym roku wydawcy naprawdę wzięli nas na przetrzymanie. Amy, Upadek Setarrif i Piłka ręczna 12 to niezbyt wymarzony zestaw na mroźne wieczory, jakie zafundowała nam aura. Na szczęście na pewno większość z nas ma sporo zaległości w ubiegłorocznych hitach, a masa wyprzedaży to idealny moment na uzupełnienie braków.

Co tam u nas słychać?

Trochę mi głupio, bo w jednym z pierwszych artykułów, który opublikowaliśmy w styczniu ubiegłego roku roku (świętowaliśmy dziesięciolecie naszego serwisu), obiecałem Wam, że w 2011 zobaczycie nowego GOL-a. Jak widzicie, tak się, niestety, nie stało. Jednak teraz z pełną odpowiedzialnością za te słowa mogę powiedzieć, że w ubiegłym tygodniu oficjalnie wkroczyliśmy w fazę zamkniętych beta-testów nowej wersji serwisu! Jeszcze w tym tygodniu zapoznamy Was ze zmianami, jakie wdrożymy już niedługo.

Na ten stronie zgrupowane będą wszystkie materiały poświęcone danej grze.

Choć styczeń upłynął właśnie pod znakiem wewnętrznych testów, to udało nam się zrobić kilka założonych wcześniej rzeczy. Jak być może zauważyliście, wystartowały cztery nowe cykle, a piąty powrócił po dłuższej nieobecności:

  • Cellooloid – eJay i fsm rozprawiają się z kinowymi premierami nadchodzącego miesiąca oraz recenzują filmy, które brylują na srebrnym ekranie.
  • Edytorial – twór, który właśnie macie przed oczami. To redakcyjny cykl, w którym podsumowujemy miniony miesiąc i zapowiadamy najciekawsze premiery przyszłego. Niekoniecznie ustaliliśmy do końca jego formułę, na pewno postaramy się Was zaskakiwać.
  • Prosto z indie – Hed kocha gry niezależne, a że nie mogliśmy poświęcać „indykom” tyle uwagi co „normalnym” grom, dlatego wydzieliliśmy im osobny kącik.
  • W to się grało – UV powraca do swojego cyklu o starych grach w nieco odświeżonej formule, a jego moc zobaczycie na nowym GOL-u. Na małym obrazku poniżej, prezentującym odcinek o UFO, widać, jak będą wyglądały teksty w nowej szacie graficznej.
  • Naprawdę inne światy – to tytuł pierwszego cyklu o książkach, który dzielnie pilotuje Gambrinus, ogłosiliśmy konkurs na jego nazwę, więc jeśli wpadnie Wam coś do głowy, to w tym wątku czekamy na Wasze propozycje.

Co mogę już teraz obiecać? Na pewno nie zawiesimy żadnego z powyższych cyklów po pierwszym odcinku. Będziemy je szlifować i polerować, by spełniały Wasze oczekiwania.

Poza tym w styczniu przetestowaliśmy nowego Ghost Recona, wczoraj Hed miał okazję zagrać w Spec Ops: The Line – tekst pojawi się przyszłym tygodniu. Dzisiaj Adrian Werner poleciał do Paryża oglądać ShootManię – nowy projekt popularnej u nas Trackmanii, wypróbowaliśmy także konsolowego Wiedźmina 2. Stranger skończył poradniki do Skyrima, które łącznie liczą sobie ponad… 2000 stron w wersji PDF. To zdecydowanie największy projekt, z jakim mieliśmy kiedykolwiek do czynienia.

Tak wygląda przykładowy tekst w nowym layoucie.
Edytorial #3 - w marcu nie tylko Mass Effect 3
Edytorial #3 - w marcu nie tylko Mass Effect 3

Marzec wydaje się być zdominowany przez finał trylogii o Shepardzie. Całe szczęście w tym miesiącu na sklepowe półki trafi jeszcze kilka interesujących tytułów.

Edytorial #1 - Gry, na które czekamy w 2012 roku
Edytorial #1 - Gry, na które czekamy w 2012 roku

Podsumowaliśmy miniony rok w redakcji i podsumowaliście go Wy. Do przeszłości wrócimy już tylko przy okazji naszego plebiscytu na Grę Roku 2011, a od dzisiaj skupiamy się na tym, co trafi do naszych czytników w rozpoczynającym się dziś 2012 roku.