Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 grudnia 2011, 15:01

autor: Jiker

Gadżety dla gracza - nie samymi grami żyje człowiek

Pluszaki z Angry Birds, figurki z Mass Effect, podpórki do książek na licencji gry Portal to tylko niektóre z hitowych gadżetów uwzględnionych w naszym przeglądzie. Sprawdź, czy znalazło się w nim więcej ciekawych propozycji.

Nic nie jest w stanie uszczęśliwić gracza tak jak egzemplarz upragnionego tytułu pod choinką. Równie wiele radości są jednak w stanie dać związane z grami – w mniejszym lub większym stopniu – gadżety. A te mogą być najróżniejsze – od prostych wlepek przez T-shirty aż po figurki i specjalne, dedykowane kontrolery. Na rynku nie brakuje też propozycji bardziej wyszukanych. Postanowiliśmy przybliżyć kilka z nich, by pokazać, w co przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia mógłby zaopatrzyć się fan elektronicznej rozrywki. Na naszej liście nie zabrakło i paru bardziej przyziemnych gadżetów, których zdobycie nie graniczy z cudem lub też nie wiąże się koniecznością przeznaczenia na ich zakup równowartości kilku miesięcznych wypłat.

Figurki z serii Mass Effect

Przegląd zaczynamy dosyć standardowo, choć wypada zauważyć, że figurek na licencji marki Mass Effect standardowymi nazwać nie można. Bohaterowie prezentują się bardzo estetycznie – bez względu na to, czy jest to Liara Tsoni, zaprojektowana przez legendarne japońskie studio Kotobukiya, czy też cztery figurki autorstwa firmy Diamond (komandor Shepard, Tali, Grunt i Thane). Szczególnie dobrze wygląda krogański superżołnierz Grunt, głównie z uwagi na swoją słuszną posturę.

Figurka Liary Tsoni kosztuje na polskim rynku ok. 220 zł. Pozostałych bohaterów możecie ustawić na biurku za ok. 70 zł za sztukę. Figurki te znajdziecie m.in. w ofercie sklepu Aliensgroup.pl.

Pluszaki Angry Birds

Po spędzeniu paru chwil na pokładzie Normandii przenosimy się do świata wkurzonych ptaków i podstępnych świń. Wszystko za sprawą zabawek na licencji Angry Birds – bodaj najpopularniejszej marki w świecie gier wideo, od niedawna znanej nie tylko miłośnikom grania mobilnego, ale i fanom konsol oraz pecetów. 45-centymetrowe ptaki-pluszaki (czerwony, żółty i czarny) nie są tanie, ale wysoką cenę z pewnością rekompensują swoją siłą przebicia. W takim towarzystwie nie należy obawiać się nieoczekiwanego ataku ze strony zielonych najeźdźców.

Za spokój w domu trzeba jednak sporo zapłacić. Każdy z trzech ptaków-pluszaków kosztuje bowiem 235 złotych, a znajdziecie je m.in. w ofercie sklepu Toy4Boyz. Zabawki wyprodukowano na oficjalnej licencji, a kilka egzemplarzy mieszka nawet w biurze studia Rovio.

Portalowe podpórki do książek

Podobno czytamy coraz mniej. Z doświadczenia wiem jednak, że nie dotyczy to graczy, którzy po dobrą książkę, nie tylko fantasy czy SF, lubią sięgnąć nie raz i nie dwa w ciągu roku. To właśnie czytający miłośnicy elektronicznej rozrywki w największym stopniu docenią oficjalne, portalowe podpórki do książek na licencji firmy Valve. Zapewne jak każda dobra podpórka radzą one sobie doskonale z utrzymywaniem książek w pionie, a dodatkowo po prostu świetnie wyglądają. Mus dla każdego fana gry Portal.

Aluminiowe podpórki można dostać na stronie popularnego ThinkGeek. Cena pojedynczego zestawu ustalona została na poziomie 29,99 dolarów, czyli ok. 105 zł (bez VAT-u). Gadżet sprzedaje się wyśmienicie – nowa partia towaru do dystrybucji powinna trafić jeszcze dziś.