Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 grudnia 2010, 15:03

autor: Sarge

Najlepsze gry na Gwiazdkę 2010 - PC

Nasz poradnik dla wszystkich zastanawiających się, jakie gry warto kupić w prezencie. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko najnowsze tytuły, ale też te starsze, które nawet dziś zdecydowanie są warte sprawdzenia.

Święta to czas spotkań z najbliższymi, wspólnego spędzania czasu i obdarowywania się prezentami. Dla wielu osób to także szansa na odpoczynek od codziennych obowiązków, a dla graczy – okazja do zaliczenia pominiętych wcześniej gier. Ten tekst to swego rodzaju poradnik dla wszystkich zastanawiających się, co warto kupić. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko najnowsze tytuły, ale też te starsze, które wciąż zdecydowanie warte są sprawdzenia.

W dzisiejszym artykule przedstawiamy gry pecetowe, a w kolejnym wypiszemy swoje propozycje dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Tymczasem już tutaj mogą oni znaleźć coś dla siebie, jako że większość omawianych produkcji dostępna jest także na konsolach. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na kosztowne zakupy, dlatego spis podzieliliśmy na trzy kategorie cenowe, w obrębie każdej z nich gry zostały posortowane alfabetycznie. Obok każdej pozycji podajemy jej najniższą cenę (na podstawie danych serwisu ceneo.pl w momencie pisana artykułu). Zainteresowani mogą również poznać przyznaną jej klasyfikację wiekową oraz wersję językową, w jakiej dostępna jest w naszym kraju.

DO 59 ZŁOTYCH

Black Mirror II

PEGI: 12 | wersja językowa: polska kinowa | najniższa cena wg. ceneo.pl: 34,95 zł

Black Mirror II to kontynuacja słynnej przygodówki z 2003 roku i choć zabrał się za nią inny deweloper, to jest w niej wiele nawiązań do poprzedniczki. Udało się zachować znany fanom pierwowzoru nastrój grozy i całkiem mroczny klimat śledztwa prowadzonego przez głównego bohatera. Choć gra nie stanowi rewolucji w gatunku, to poszczególne jej elementy stoją na wystarczająco wysokim poziomie, by przyciągnąć gracza do ekranu monitora. Z myślą o początkujących przygotowano łatwy poziom trudności, w którym możemy skorzystać z podpowiedzi, a nawet pominąć niektóre zagadki. W miarę postępów poznajemy coraz bardziej skomplikowaną intrygę, a zaskakujące zwroty akcji są tu na porządku dziennym.

więcej o grze Black Mirror II...

Company of Heroes: Złota Edycja

PEGI: 18 | wersja językowa: polska kinowa | najniższa cena: 34,99 zł

Company of Heroes: Złota Edycja to świetna propozycja dla fanów strategii czasu rzeczywistego. W skład pakietu wchodzi doskonała produkcja studia Relic Entertainment wraz z dodatkiem Na linii frontu. Mimo upływu lat (podstawowa wersja ukazała się w 2006 roku) produkt ten nie zestarzał się zbyt mocno i dalej bawi tak samo jak w momencie swojej premiery. Rozbudowana mechanika rozgrywki i urozmaicające ją patenty stanowią o wysokiej grywalności tej pozycji. Całość wystarcza na bardzo długo, zwłaszcza że po ukończeniu wszystkich misji w kampanii dla jednego gracza można przystąpić do zabawy w trybie wieloosobowym. Posiadacze starszych komputerów powinni mieć też na uwadze, że gra jak na aktualne standardy nie ma zbyt wysokich wymagań.

więcej o grze Company of Heroes...

Dragon Age: Początek

PEGI: 18 | wersja językowa: polska pełna | najniższa cena: 34,89 zł

Dragon Age: Początek często określa się jako duchowego spadkobiercę serii Baldur’s Gate. Coś w tym jest, bo za grę nie tylko odpowiada to samo studio, ale też jej klimat mocno przypomina kultową produkcję sprzed kilku lat. Wcielamy się w świeżo upieczonego Szarego Strażnika, który musi stanąć do walki z rozprzestrzeniającym się złem. Choć sama historia nie zaskakuje, to bogate tło fabularne oraz interesujące zdania wciągają na długie godziny. Dużym atutem z punktu widzenia rodzimego gracza jest pełna polska wersja językowa, w ramach której zatrudniono ponad stu aktorów użyczających głosów poszczególnym postaciom.

więcej o grze Dragon Age: Początek...

Najlepsze gry na Gwiazdkę 2010 - konsole Xbox 360 i PlayStation 3
Najlepsze gry na Gwiazdkę 2010 - konsole Xbox 360 i PlayStation 3

Rozpoczynamy drugą część przeglądu gier, jakie warto zakupić na Gwiazdkę. Wczoraj omówiliśmy produkcje pecetowe, a dzisiaj przygotowaliśmy coś dla posiadaczy PlayStation 3 i Xboksa 360.