Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 21 czerwca 2010, 13:40

autor: Remigiusz Maciaszek

Podsumowanie. Stróże prawa w APB: All Points Bulletin

W pierwszym odcinku artykułu poświęconego grze APB: All Points Bulletin przyglądamy się bliżej stróżom prawa - jednej ze stron konfliktu, którą można reprezentować podczas zabawy.

Battering Rams (sprzęt do wyważania drzwi) – przeważnie używany jest podczas rajdów na wyznaczone lokacje. Po wyważeniu drzwi najczęściej znajdujemy przedmiot, który następnie trzeba dostarczyć w wyznaczone miejsce. Występuje w modelach: The Ram Man SO1E, SO2C i SO3A.

Cameras (sprzęt fotograficzny) – wykorzystujemy go podczas prowadzenia śledztwa i wykonywania fotografii na miejscu zbrodni. Modele: The Shutterbug D90, D350 i D700.

Handcuffs (kajdanki) – zwiększają szybkość, z jaką zakuwamy przestępcę. Modele: Cuffmate Mk II, Mk III, Mk IV.

Netbooks (netbook) – przyspiesza dostęp do sieci i hakowania. Modele: Netbook 2G, 3G, 3.9G.

Slim Jims („otwieracze samochodów”) – usprawniają włamania do samochodów. Wbrew pozorom są bardzo przydatne także policjantom, szczególnie podczas odzyskiwania skradzionych pojazdów na potrzeby misji. Modele: F-Series SJ Mk II, Mk III, Mk IV.

Pościgi nie należą do łatwych, a konieczność omijaniaprzechodniów wcale nie poprawia sytuacji.

Spray Paint (sprej) – umożliwia zamalowywanie graffiti wykonanych przez kryminalistów (co również należy do obowiązków gliniarza). Służą temu specjalne farby występujące w gatunkach: Ferrite Spraymate 450, 600 i 1000.

Wire Cutters (przecinaki przewodów) – wykorzystywane są przy rozbrajaniu bomb w budynkach i samochodów-pułapek. Modele: Wirepal 200MM, 240MM i 300MM.

Rozpoczynając grę, posiadamy podstawowe wersje każdego z tych przedmiotów. Wraz z rozwojem postaci oraz zdobywaniem gotówki możemy pozwolić sobie na zakup droższego i bardziej wydajnego sprzętu, co zdecydowanie warto robić. Wykonywanie czynności związanych ze śledztwem stawia nas zazwyczaj na odsłoniętej pozycji. Każda możliwość skrócenia czasu, jaki spędzamy w ten sposób, jest na wagę złota, szczególnie że kryminaliści doskonale wiedzą, gdzie się w takim momencie znajdujemy.

Podsumowanie

Wszystkie informacje zawarte w tym artykule mają na celu ułatwienie startu początkującym obrońcom prawa. Zanim zdecydujemy się na granie enforcerem, należy wziąć pod uwagę, że frakcja ta niekoniecznie oznacza „dobrą” stronę konfliktu. Jej działania bywają mocno dyskusyjne. Niektórzy twierdzą wręcz, że to właśnie brutalne metody tej jednostki są głównym powodem wzrostu przestępczości w San Paro. Zostając gliniarzem, skazujemy się na grę odrobinę bardziej wymagającą niż w przypadku kryminalistów. Policjanci, wbrew temu, co się potocznie mówi, są częściowo ograniczeni przez prawo, tam gdzie kryminalista może poruszać się swobodnie, enforcer musi być ostrożniejszy. Przypadkowe zgony przechodniów w trakcie strzelanin bądź pościgów mają negatywny wpływ na prestiż, a co za tym idzie – na zdobywaną reputację i nagrody finansowe. Wszelkie utrudnienia jednak z nawiązką wynagradza możliwość dokonania aresztowania czy też bardzo łatwe ściganie tych kryminalistów, którzy popełniają zbyt wiele przestępstw. Jak więc widać, gra tą frakcją ma swoje plusy i minusy, które warto rozważyć, zanim dokona się ostatecznego wyboru.

Remigiusz „Rock Alone” Maciaszek

APB: Reloaded

APB: Reloaded