Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 marca 2010, 14:58

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Wyniki plebiscytu Gra Roku 2009

Nasz plebiscyt Gra Roku 2009 dobiegł końca. Czytelnicy gry-online.pl wybrali najważniejsze gry minionego roku.

Dziękujemy za Wasze głosy!

W dniach od 1 lutego do 1 marca 2010 roku trwało głosowanie w naszym plebiscycie GRA ROKU 2009. Wybieraliście spośród kilkudziesięciu gier nominowanych w 14 kategoriach. Po raz pierwszy głosowanie było jawne podczas trwania plebiscytu i mogli wziąć w nim udział tylko zarejestrowani czytelnicy z potwierdzonym adresem e-mail. Na każdego głosującego czekał upominek w postaci tygodniowego abonamentu otwierającego nasze zasoby na WWW. Przyjrzyjmy się wynikom.

Gra Roku 2009

2009 był rokiem wyjątkowym, kryzysowe przetasowania w datach premier dość niespodziewanie pozbawiły końcówkę roku potencjalnych hitów. W redakcji praktycznie nikt nie chciał się zakładać o to, jaki tytuł ogłosicie Grą Roku – nieśmiało padały głosy, że wygra Modern Warfare 2, niektórzy trzymali kciuki za Batman: Arkham Asylum, ale tak naprawdę największą niewiadomą był faktyczny zwycięzca, czyli Assassin’s Creed II. Okazało się, że wygrał tytuł, który w 2009 debiutował na konsolach, a na PC pojawi się dopiero za kilka dni. Czy głosowanie pokazało, jak umocniła się pozycja graczy konsolowych na naszym rynku? Czy może gracze pecetowi, niejako awansem nominowali tytuł, na który czekają od listopada? Na to pytanie musicie odpowiedzieć Wy.

Assassin’s Creed II – Gra Roku 2009 wg czytelników gry-online.pl.

Spośród 13 nominowanych w czołówce uplasowało się 5 gier, mianowicie: Assassin’s Creed II, Call of Duty: Modern Warfare 2, Dragon Age: Początek, Batman: Arkham Asylum oraz Uncharted 2: Among Thieves. Tak naprawdę tylko Modern Warfare 2 mogło zagrozić liderowi – ostatecznie przegrało trzema punktami procentowymi. Podobna sytuacja miała miejsce 2 lata temu, kiedy pierwsza część Modern Warfare przegrała z Wiedźminem. Warto też zwrócić uwagę na sromotną klęskę Need for Speed: Shift (przedostatnie miejsce) – czyżby gracze zniesmaczeni Undercoverem nie sięgnęli po nową część?

Wyniki:

I. Assassin's Creed II

II. Call of Duty: Modern Warfare 2

III. Dragon Age: Początek

zobacz szczegółowe wyniki...

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Start plebiscytu Gra Roku 2009!

Gra Roku 2009 to już czwarta edycja naszego stałego plebiscytu, który w tym roku postanowiliśmy całkowicie zrewolucjonizować. Głosy na swoje ulubione gry możecie oddać już teraz!