Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 lutego 2010, 14:42

autor: "Redakcja GRYOnline.pl"

Start plebiscytu Gra Roku 2009!

Gra Roku 2009 to już czwarta edycja naszego stałego plebiscytu, który w tym roku postanowiliśmy całkowicie zrewolucjonizować. Głosy na swoje ulubione gry możecie oddać już teraz!

Gra Roku 2009 to już czwarta edycja naszego stałego plebiscytu, który w tym roku postanowiliśmy całkowicie zrewolucjonizować. To, czy w piątej, jubileuszowej odsłonie rozwiniemy tegoroczną formułę, czy powrócimy do poprzednich rozwiązań, zależy wyłącznie od Was. Czekamy na opinie i przede wszystkim na Wasze głosy, które są najlepszym miernikiem popularności plebiscytu.

Co nowego w Plebiscycie Gra Roku 2009?

W głównej kategorii, czyli Gra Roku 2009, można oddać tylko jeden głos. Tym samym zrzucamy na Was jeszcze większą odpowiedzialność – jeżeli zapadło Wam w pamięć kilka ubiegłorocznych tytułów, będziecie musieli zdecydować się na TEN jeden, który chcecie uhonorować zaszczytnym mianem najlepszej gry minionego roku.

W kategorii Gra Roku ograniczyliśmy liczbę nominowanych gier. Jest to ściśle powiązane z pierwszym założeniem, Wasz głos ma dużo większą wagę, więc wybieracie spośród najlepszych i przede wszystkim – najpopularniejszych pozycji 2009. Jak wytypowaliśmy gry? O liście 14 tytułów w najważniejszej kategorii zdecydowaliście Wy. Nasze statystyki popularności były głównym wyznacznikiem wyboru nominowanych, w mniejszym stopniu braliśmy także pod uwagę wewnętrzne głosowanie w redakcji oraz nasze oceny.

Wyniki głosowania są jawne podczas trwania głosowania. Zdecydowaliśmy się na ten krok, by zaostrzyć rywalizację między tytułami – wybór, czy sugerujecie się aktualnymi wynikami, należy tylko i wyłącznie do Was. Na stronie plebiscytu można także sprawdzić, jak zmienia się w czasie rozkład głosów na dane tytuły.

Brak głównej nagrody, każdy głosujący dostanie upominek w postaci darmowego abonamentu GOL SMS. Główna nagroda, jaką był Komputer Marzeń Gracza, wzbudziła w ubiegłym roku sporo kontrowersji – obdarowana została tylko jedna osoba spośród ponad 100 000 głosujących. Nagroda szybko trafiła na aukcję internetową, co również odbiło się szerokim echem na naszym forum dyskusyjnym. Naprawiamy ten błąd i w tym roku stawiamy na naszych stałych czytelników, mniej zainteresowanych nagrodami, a bardziej grami. Liczymy się z mniejszą ilością głosów i jednocześnie wierzymy, że każdy głos będzie o wiele cenniejszy i bardziej przemyślany. Postanowiliśmy dać każdemu głosującemu abonament, aby podziękować za czas poświęcony na głosowanie i umożliwić 7 dniowy dostęp do wszystkich archiwalnych i przedpremierowych materiałów na gry-online.pl i tvgry.pl. Szczegóły dotyczące darmowego abonamentu znajdziecie na stronie plebiscytu w sekcji „Odbierz darmowy abonament”.

Plebiscyt dostępny jest tylko dla czytelników posiadających aktywowane mailowo konto na gry-online.pl, swoje głosy można poprawiać do końca trwania plebiscytu. Zmiana jest powiązana z poprzednim podpunktem, to Wasz plebiscyt, chcemy poznać Wasze preferencje. Dzięki wprowadzeniu logowania, jesteśmy w stanie przyznać Wam darmowy abonament i dać możliwość zmiany głosów. To, w połączeniu z wynikami widocznymi na stronie, nada plebiscytowi charakter sportowej rywalizacji.

Zapraszamy do głosowania!

Zapraszamy na stronę plebiscytu, gdzie dostępne są wszystkie szczegóły na temat naszej zabawy.

Weź udział w plebiscycie Gra Roku 2009!

Na kolejnych stronach niniejszego tekstu podajemy tytuły gier nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Wyniki plebiscytu Gra Roku 2009
Wyniki plebiscytu Gra Roku 2009

Nasz plebiscyt Gra Roku 2009 dobiegł końca. Czytelnicy gry-online.pl wybrali najważniejsze gry minionego roku.