Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 grudnia 2009, 12:24

Najlepsze gry jesieni '09

Tegoroczna jesień obrodziła w wiele znakomitych gier. Postanowiliśmy zebrać najlepsze z nich w jednym miejscu. Przy okazji mamy dla Was specjalny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs

Konkurs polegający na wybraniu swojej ulubionej gry tej jesieni został zakończony. Zwycięzcami są:

I miejsce: garg - zestaw składający się z gier Borderlands (PC), Tropico 3 (PC),
King’s Bounty: Złota Edycja;

II miejsce: szymonmac - roczny abonament MayClub;

III miejsce: fresherty - półroczny abonament MayClub.

Fundatorem nagród jest sklep.gry-online.pl

Najgorętszy każdego roku okres pod względem ilości premier świetnych gier już się rozpoczął, a wraz z nim przedświąteczna gorączka zakupowa. W związku z tym przygotowaliśmy niniejsze zestawienie najważniejszych, naszym zdaniem, gier tegorocznej jesieni. Aby uściślić – zebraliśmy tu tytuły wydane w Polsce między 23 września a 22 grudnia, więc nie dziwcie się, że nie uświadczycie tu np. najnowszej odsłony przygód Batmana czy choćby Need for Speed Shift, które pojawiły się u nas jeszcze latem. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Wam w mikołajkowo-gwiazdkowych zakupach. Oczywiście nie zapominamy, że zima jest równie gorąca pod względem dobrych gier, więc już teraz przygotujcie się na drugą część tego zestawienia. Zajmiemy się w niej polskimi premierami gier, odbywającymi się między 22 grudnia a 21 marca i opublikujemy ją tuż przed końcem roku.

Akcja

Assassin’s Creed II

platformy: X360, PS3

producent: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft

sugerowana cena detaliczna: 229,90 zł

wersja językowa: z polskimi napisami

PEGI: 18

Wysoko oceniany, niemal idealny sequel bestsellerowego tytułu z 2007 roku. Penetrując pamięć barmana Desmonda, wcielamy się w jego kolejnego przodka – tym razem protagonistą jest Włoch Ezio Auditore z Florencji, którego losami kierujemy w czasach renesansu. Opowieść o zemście, intrygach politycznych i trwającym od stuleci konflikcie między templariuszami a asasynami przykuje Was do telewizorów na długie godziny. Gracze pecetowi muszą poczekać do lutego na swoją dawkę skrytobójczych akcji.

Borderlands

platformy: PC, X360, PS3

producent: Gearbox Software

wydawca PL: Cenega Poland

sugerowana cena detaliczna: 109,99 zł (PC), 219,99 zł (konsole)

wersja językowa: polska i angielska (PC), angielska (konsole)

PEGI: 18

Ten tytuł był przedmiotem jednej z najbardziej radykalnych zmian w stylu graficznym przyjętym przez twórców. Gra Borderlands z prezentowania realistycznego, brudnego świata przeszła na pokazywanie równie brudnej, ale rysowanej, wręcz komiksowej rzeczywistości. I większość jest zgodna – wyszło to temu „pierwszoosobowemu hack & slashowi” na dobre. Przemierzajcie pustkowia jako jeden z czwórki bohaterów, używajcie setek tysięcy rodzajów broni i oczyśćcie świat Pandory z plugawego tałatajstwa.

Call of Duty: Modern Warfare 2

platformy: PC, X360, PS3

producent: Infinity Ward

wydawca PL: Licomp Empik Multimedia

sugerowana cena detaliczna: 139,99 zł (PC), 239,99 zł (konsole)

wersja językowa: z polskimi napisami

PEGI: 18

Pogromca rekordów sprzedaży i tytuł będący ostatnio na ustach praktycznie wszystkich graczy – zarówno ze względu na jego wysoką jakość, wypełnienie akcją i tonami grywalności, jak i kontrowersyjne z punktu widzenia pecetowców decyzje twórców dotyczące multiplayera. Nie zmienia to jednak faktu, że sequel zaskakująco dobrego Modern Warfare to jedna z najważniejszych gier tego roku i przy okazji kawał naprawdę świetnego FPS-a.

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

platformy: X360

producent: Rockstar Games

wydawca PL: Cenega Poland

sugerowana cena detaliczna: 159,99 zł

wersja językowa: angielska

PEGI: 18

Dwa dodatki do GTA IV w jednym pudełku. Macie niepowtarzalną okazję poznać historię Johnny’ego Klebitza z The Lost and Damned (to dla tych, którzy jakimś cudem jeszcze tego nie zrobili) oraz odkryć zupełnie nowy rozdział w The Ballad of Gay Tony. Luis Lopez, główna postać tego ostatniego epizodu, jest asystentem króla nocnego życia w Liberty City – tytułowego Tony’ego. I ta właśnie profesja zapewni mu (i Wam) długie godziny iście wybuchowej rozrywki.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

Risen

Risen

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Borderlands

Borderlands

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet

Colin McRae: DiRT 2

Colin McRae: DiRT 2

The Saboteur

The Saboteur

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Operation Flashpoint: Dragon Rising

FIFA 10

FIFA 10

Tropico 3

Tropico 3

Brutal Legend

Brutal Legend

Gran Turismo (PSP)

Gran Turismo (PSP)

Forza Motorsport 3

Forza Motorsport 3

Pro Evolution Soccer 2010

Pro Evolution Soccer 2010

DJ Hero

DJ Hero

NBA 2K10

NBA 2K10

Najlepsze gry zimy
Najlepsze gry zimy

Zima w pełni, ale w świecie gier wielkimi krokami zbliża się naprawdę gorący okres. W ciągu najbliższych trzech miesięcy do sklepów trafi bowiem mnóstwo znakomitych produkcji. Przedstawiamy najciekawsze z nich.