Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 kwietnia 2009, 12:29

autor: Kuba

Gry RPG na które czekamy w 2009 r. - Dragon Age: Początek, Mass Effect 2

Miłośnicy gier RPG będą mieli w czym wybierać. Ten niezwykle popularny w Polsce gatunek ma się lepiej niż kiedykolwiek!

Ciężko jest znaleźć drugi gatunek gier, który tak bardzo pozwala identyfikować się z prowadzoną postacią oraz precyzyjnie i wnikliwie opowiada jakąś historię, a przy tym często pozwala mieć ogromny wpływ na jej przebieg i zakończenie. A na dodatek wszystkie decyzje gracza, każda wizyta w karczmie, każda zabita mrówka, oddziałują na rozwój bohatera. RPG to swoiste spełnienie podstawowego założenia gier komputerowych, pozwalające przeżyć niejedną cudowną przygodę w realiach odległego kosmosu czy fantastycznej średniowiecznej pełnej smoków krainy. To spełnienie naszych dziecięcych marzeń i młodzieńczych fascynacji. W tej sytuacji chyba nikogo z Was nie dziwi, że gatunek ten na całym świecie, także w Polsce, znalazł rzesze wiernych fanów. Zobaczmy, czego możemy spodziewać się na rynku gier RPG w okresie do mniej więcej połowy 2010 roku. W naszym zestawieniu sporo jest kontynuacji, ale znalazły się też zupełnie nowe produkcje. Wszystkie łączy jedno – każdy fan gatunku zaciera ręce na samą myśl o poniższych tytułach!

Mistrzowie gatunku powracają

BioWare jest dla gier komputerowych (nie tylko RPG) tym, czym dla dzisiejszego kina Spielberg, Tarantino czy Coppola. Studio to brało udział w tworzeniu Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire i Mass Effect. Jest to co najmniej pięć powodów, dla których zagracie w dwie gry opisane poniżej.

Dragon Age: Początek

Data premiery: III kwartał 2009

Producent: BioWare

Wydawca PL: Electronic Arts Polska

Platformy: PC, 360, PS3

Akcja gry Dragon Age: Początek toczyć się ma w świecie fantasy stworzonym przez BioWare. Staniemy się członkiem elitarnej organizacji Szarych Strażników, a nasz bohater nie będzie miał łatwego żywota. Nie dość, że królestwo ma być targane wojną domową, to świat zmierzać będzie ku zagładzie powodowanej przez siły zła zwane Plagą.

Gra zaoferuje około 80 godzin zabawy z podatną na wzajemne interakcje drużyną liczącą do czerech osób (łącznie z naszym herosem). Przy tworzeniu głównego bohatera będziemy mogli wybrać klasę (wojownik, mag lub łotrzyk), płeć, rasę, specjalizację, a także tzw. historię początkową, która wpłynie na rozwój fabuły. Akcję obserwować mamy znad ramienia postaci, a w trakcie walki (będzie aktywna pauza), widok zmieni się na izometryczny.

Mass Effect 2

Data premiery: I kwartał 2010

Producent: BioWare

Wydawca PL: Electronic Arts Polska

Platformy: PC, 360

Sequel słynnego Mass Effect, jako druga część zapowiedzianej trylogii będzie silnie zintegrowany z pierwszą odsłoną gry, a podjęte wcześniej decyzje nadal mają owocować nowymi konsekwencjami.

Galaktyka znów stanie w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa, a nasi bohaterowie będą musieli ją uratować. BioWare stawia na rozwijanie i ulepszanie wszystkich elementów, które tak bardzo spodobały się miłośnikom jedynki (m.in. system rozwoju postaci czy wątki miłosne). Autorzy obiecują także znacznie więcej misji pobocznych oraz poprawioną oprawę wizualną w stosunku do części pierwszej.

Mass Effect 2

Mass Effect 2

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Diablo III

Diablo III

Risen

Risen

Arcania: Gothic 4

Arcania: Gothic 4

Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII

Two Worlds II

Two Worlds II

BioShock 2

BioShock 2

Divinity II: Ego Draconis

Divinity II: Ego Draconis

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Drakensang: The River of Time

Drakensang: The River of Time

Overlord II

Overlord II

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Venetica

Venetica

The Dark Eye: Demonicon

The Dark Eye: Demonicon

Final Fantasy

Final Fantasy