Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 14 sierpnia 2008, 11:39

autor: Jakub Kralka

Znane gry w wersjach na komórki

Gry mobile to w dzisiejszych czasach niezły biznes. Właśnie dlatego producenci komputerowo-konsolowych hitów zaczęli traktować komórki jak pełnoprawną platformę.

Spis treści

Seria Might and Magic

Seria Might and Magic przeniesiona na wyświetlacze telefonów komórkowych dzięki uprzejmości firmy Gameloft jest jedną z najbardziej udanych produkcji w historii gier mobile. Pierwszy odcinek opowiada epicką historię chłopca (choć nie tylko nim pokierujemy), który trafił do świata pełnego złych potworów, nieznanych zaklęć, klątw i wszechobecnej magii. Utrzymany w konwencji action RPG produkt pozwala zatem zmierzyć się ze wszystkimi niebezpieczeństwami przy użyciu miecza, a także kilku nadnaturalnych zdolności. Imponuje (szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że M&M nie jest już grą pierwszej świeżości) poziom rozbudowania fabuły, a także długi czas zabawy. Naprawdę świetnej zabawy, gdzie oprócz nerwowego machania mieczem, trzeba również trochę pomyśleć.

Might and Magic

Might and Magic II, jak zresztą większość nowych gier Gameloft, powstała w kilku wersjach – w zależności od posiadanego modelu telefonu. Jedni mogą delektować się naprawdę długą i bardzo rozbudowaną rozgrywką (około 400 tys. znaków tekstu), drudzy troszkę krótszą („zaledwie 8 etapów”), ale równie wspaniałą. Imponuje przede wszystkim świetnie pomyślana rozgrywka, która umożliwia przekształcenie naszego bohatera w prawdziwego herosa. Wraz z rosnącymi poziomami doświadczenia poprawiają się wszystkie parametry, między innymi magia. A ta ostatnia potrafi być naprawdę zachwycająca w swej ostatecznej fazie. Tytułowe moc i magię naprawdę bardzo wyraźnie czuć podczas zabawy.

Might and Magic II

Seria Need for Speed

Need for Speed to jedna z najbardziej uznanych serii wyścigów samochodowych, dlatego firma EA Mobile po prostu nie mogła nie stworzyć wersji dla telefonów komórkowych. Mobilni gracze doczekali się trzech tytułów: Underground 2, Carbon, a także ProStreet. Wszystkie oferują trójwymiarową oprawą wizualną, a sama oprawa graficzna z biegiem czasu była mocno modyfikowana. Szczególnie efektownie prezentuje się najnowsza gra z cyklu, w której wyścigi odbywają się za dnia. Twórcy znacząco poprawiali także dostępne tryby, samochody i możliwości związane z ich udoskonalaniem. W efekcie każda produkcja oferuje wiele naprawdę emocjonujących wyścigów. Seria Need for Speed na komórki jest z całą pewnością grywalna, dopracowana (działa bardzo płynnie nawet na ciut słabszych telefonach) i jak na razie – jest jedną z najlepszych samochodówek na komórki. Być może nawet najlepszą, gdyż główny konkurent – seria Asphalt 3D od Gameloft, zdaje się stać ciut niżej w ogólnym rankingu. Obowiązkowy kąsek dla fanów ścigałek.

Need for Speed: ProStreet