Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 grudnia 2007, 20:02

autor: Redakcja GRYOnline.pl

List do Aniołka

Prezenty to frajda, ale i nie lada kłopot. Dlaczego frajda, wiemy wszyscy, a dlaczego kłopot wie każdy, kto znalazł pod choinką kolejną parę skarpetek... Albowiem prezent cieszy zarówno ofiarowanego jak i ofiarującego, tylko wtedy jeśli jest przemyślany.

Prezenty to frajda, ale i nie lada kłopot. Dlaczego frajda, wiemy wszyscy, a dlaczego kłopot wie każdy, kto znalazł pod choinką kolejną parę skarpetek... Albowiem prezent cieszy zarówno ofiarowanego jak i ofiarującego, tylko wtedy jeśli jest przemyślany, zgodny po trosze z oczekiwaniami, a przy tym niezbyt szablonowy. List do Świętego Mikołaja olaliśmy, przyznajemy, ale nauczeni doświadczeniem do Gwiazdki postanowiliśmy się przygotować lepiej – solidnie się zastanowiwszy, co byśmy chcieli w prezencie dostać. Trud kombinowania zadaliśmy sobie nie tylko z nadzieją na to, że Aniołek (kto wierzy i przy tej okazji w Mikołaja, Dziadka Mroza czy Gwiazdora – jego prawo) nasze żąd... marzenia uwzględni i uzna za słuszne, ale i dlatego, że być może któryś z naszych pomysłów doda i Wam natchnienia. Koniec końców większość z Was zapewne znajduje się na etapie zastanawiania się, co pod choinkę położyć i co chciałoby się pod nią znaleźć. Oto gotowiec z pomysłami – całkiem realnymi oraz cokolwiek odjechanymi.

DeSade

Rozwiązanie absolutne problemu składowania multimediów dla domowego centrum rozrywki. Znacznie więcej niż zewnętrzny dysk sieciowy – dzięki kompletowi wyjść audio-video (włącznie z componentem, HDMI, DVI i cyfrowym DD 5.1) oraz możliwości odtwarzania większości formatów audio i video (włącznie z filmami full HD) nie trzeba nic więcej, aby skończyć z żonglowaniem płytami. Możliwości full Media Center PC, ale mniejsza cena, rozmiar i przede wszystkim poziom hałasu. To wszystko oczywiście pod warunkiem, że ulotka producenta nie przekłamuje, a kodeki AV można łatwo uaktualnić. W przyszłym tygodniu będziemy to mogli sprawdzić w praktyce.

eLKaeR

Gitary z Guitar Hero nadal wyglądają jak zabawki. W przypadku Rock Band widać już postęp jakościowy, gdyż gra się tu na czymś bardzo przypominającym Fendera Stratocastera. Jest to jednak ciągle tylko namiastka prawdziwej gitary tego typu. Właśnie dlatego moim marzeniem jest posiadanie oryginalnego egzemplarza Stratocastera – konkretnie modelu w kolorze czarnym, sygnowanego przez Erica Claptona.

Hellmaker

Moim marzeniem jest dorwanie jakiegoś naprawdę dobrego kosmicznego shootera. Elementy RPG byłyby mile widziane, aczkolwiek niekonieczne. :-) Najlepsze byłoby połączenie TIE Fightera z nowoczesną grafiką i jakąś uroczą fabułą. A z rzeczy bardziej prawdopodobnych... 2 x GeForce 8800 Ultra w SLI.

Lordareon

Od pewnego czasu siedzę przy jedynym w redakcji sprzęcie z zainstalowaną Vistą. Kto miał cokolwiek do czynienia z tym systemem, ten wie – nie ma lepszego sposobu na utratę wiary nie tylko w Microsoft, ale i w instytucję klasy PC w ogóle. Moje myśli uciekają więc w stronę utopijnej krainy komputerów, których nie należy rozkręcać co drugi dzień; w których system operacyjny nie wymaga ciągłego nadzoru, a nad ważnymi danymi nie wisi miecz Demoklesa utraty. Ale co to? Słyszę dzwonki sań. Dzyń, dzyń, dzyń – zbliżają się! „Cześć, jestem Mac” – odzywa się tajemniczy, tubalny głos, wypełniony duchem Bożego Narodzenia. I wszystko staje się jasne. Kochany Mikołaju, przynieś mi proszę MacBooka Pro w jakiejś konkretnie odpicowanej wersji. Uwolnij mnie od szarej codzienności komunikatu „Czy chcesz wysłać raport o błędzie?”. Spraw, by komputer przestał wreszcie kojarzyć się z obleśną skrzynią zajmującą tylko miejsce na biurku, a zaczął stanowić wyzwanie estetyczne. W tym roku byłem bardzo grzeczny.