Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 28 maja 2007, 12:54

autor: Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Dobry prezent na Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice, jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, co kupić swoim pociechom, chętnie służymy pomocą. Oto 10 godnych uwagi gier dla dzieci.

To nie jest byle jaki dzień, co więcej – jestem głęboko przekonana, że każde dziecko niecierpliwie na ów dzień czeka. W końcu jest on tylko raz w roku i w końcu tylko wtedy naszym milusińskim wolno wszystko albo prawie wszystko. Nawet szkoły od jakiegoś czasu zamiast tradycyjnych i nielubianych przez młodzież zajęć organizują wówczas wycieczki, ogniska, wyjścia do kina czy wesołego miasteczka. A jak my, rodzice, mamy zamiar uczcić nasze pociechy? Oczywiście prezentami i nie łudźmy się – jest to jak najbardziej pożądana i oczekiwana przez nie forma obchodów Dnia Dziecka. Pojawia się zatem pytanie, co nowoczesny XXI-wieczny ojciec bądź matka powinien/nna wręczyć ukochanemu potomstwu w to jakże przyjemne i radosne święto? Oczywiście odpowiedź jest prosta i banalna, i osobiście nie znam jednostki ludzkiej w wieku przedszkolno-szkolno-przedpoborowym, która by z takowego upominku nie ucieszyła się najbardziej. A zatem specjalnie dla zaangażowanych i zorientowanych na uszczęśliwianie swej progenitury rodziców zestaw 10 fajnych, wyjątkowych, możliwie różnych – by zadowolić wielbicieli niemal każdego gatunku – gier komputerowych dla dzieci w przedziale wiekowym o sporej rozpiętości.

Artur i Minimki, CD Projekt, PC, zręcznościowa, +7, 79,90 zł.

Jeśli Twoja pociecha ma zręczne paluszki, którymi nieźle śmiga po klawiaturze, umie się odnaleźć w zespole i radzi sobie w ekranowych bijatykach, i jeśli przy tym nie tak dawno wybraliście się razem do kina na pełną uroku opowieść Luca Bessona – Artur i Minimki – w zasadzie nie potrzeba dodawać nic więcej. Gra wydana na podstawie tej niebanalnej i opowiedzianej z wielką wyobraźnią historii, nie ustępuje obrazowi filmowemu. Nastrój baśni i przygody, nieoczekiwane zwroty akcji, zabawne a czasem niebezpieczne sytuacje, wartkie tempo rozgrywki, przepiękna, oczarowująca grafika, sympatyczni bohaterowie i coś, bez czego nie potrafi obyć się wielu chłopaków, czyli potyczki, zdobywanie nowych gadżetów i doskonalenie swych walecznych umiejętności są gwarancją naprawdę niezłej i widowiskowej zabawy. Pozycja niepozbawiona jest pewnego smrodku dydaktycznego, podkreślając zalety współdziałania, w ujmujący sposób pokazuje, że szczytny cel i prawdziwa przyjaźń to wartości, które są w stanie zmóc wszelkie przeciwności losu. Całość w pełnej polskiej wersji językowej, obfitującej w oryginalne fragmenty obrazu kinowego.

Reksio i Kretes w Akcji, Aidem Media, PC, zręcznościowa, +6, 29,90 zł.

Troszkę lżejszego i nieco bardziej zwariowanego kalibru jest wydana niedawno i podsumowująca całą uwielbianą przez fanów serię przygód psa i kreta sympatyczna propozycja producenta szczycącego się tworzeniem gier bez przemocy, czyli Reksio i Kretes w Akcji. Choć wcześniejsze odsłony wyposażone były w fabułę i można by nazwać je czymś w rodzaju przygodówek dla najmłodszych, ostatnie dzieło to seria zręcznościowo-logicznych minigierek, nie wymagająca posiadania ani znajomości którejkolwiek z wcześniejszych części, choć oczywiście wiedza takowa w niczym nie przeszkadza. Oto wspomniani bohaterowie otrzymali tajemniczą przesyłkę z Ameryki, która okazała się... grą o ich przygodach i teraz w zaciszu norki mogą oddać się beztroskiej, pełnej wspomnień rozrywce. W ten sposób nasza pociecha weźmie czynny udział w 5 epizodach, każdy na specjalnej, opatrzonej charakterystyczną dla serii kreskówkową grafiką planszy. Oczywiście wydarzenia te zostały przez jakiegoś złośliwca poprzeinaczane, co nie umniejsza radochy z latania na miotle czy rakietą, pokonywania labiryntów, wkopywania się w głąb ziemi i wykonywania szaleńczych skoków. Całość emanuje wręcz kapitalnym, rozbrajającym humorem, trafiającym zresztą i do dzieci, i do dorosłych. A na dodatek można stworzyć własną minigierkę, korzystając z edytora i dostępnych w nim scenek i elementów.

Gotowe na wszystko

Gotowe na wszystko

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Viva Pinata

Viva Pinata

Arthur and the Minimoys

Arthur and the Minimoys

The Sims: Historie z życia wzięte

The Sims: Historie z życia wzięte

Wesołe Ranczo

Wesołe Ranczo

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena

Dogz (2006)

Dogz (2006)

Catz (2006)

Catz (2006)

Odlotowe Agentki! Bagienny potwór

Odlotowe Agentki! Bagienny potwór

Odlotowe Agentki! Atak dziwadeł

Odlotowe Agentki! Atak dziwadeł