Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment / Sony Interactive Entertainment
i
Publicystyka 31 stycznia 2023, 18:00

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

Luty po brzegi wypełniony jest nowościami oraz powrotami uznanych marek, co zresztą widać na liście. Oczywiście nie każda gra przypadnie wszystkim do gustu. Brakuje również pozycji, które zdaniem części z Was bardziej zasługują na znalezienie się w tym zestawieniu. Jeśli zatem coś przykuło Waszą uwagę, napiszcie o tym w komentarzu. Jak myślicie, czy któraś z wymienionych tu produkcji otrzyma tytuł Game of the Year? Chyba największe szanse ma Hogwarts Legacy, sądząc po samym zainteresowaniu.

Deliver Us Mars

Deliver Us Mars, Frontier Foundry, 2023

Data premiery: 2 lutego 2023

INFORMACJE

  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX/S
  • Przybliżona cena: ok. 108 zł (PC), ok. 135 zł (PS4, XOne, PS5, XSX/S)

Byliśmy już na Księżycu, pora więc na Marsa

Graliście w Deliver Us The Moon? Jeśli tak, to generalnie możecie się domyślać, czym będzie kontynuacja zatytułowana Deliver Us Mars. Czas akcji to dziesięć lat po wydarzeniach z pierwowzoru, a miejscem akcji jest sąsiadująca z nami planeta. Musimy dotrzeć na Marsa, aby odzyskać skradzione statki kolonizacyjne. Jeśli nam się nie powiedzie, mieszkańców Ziemi czeka zagłada.

O ile w ogóle gra nas tam zabierze

Rozgrywka w Deliver Us Mars koncentruje się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek. To w zasadzie przygodówka z krwi i kości, ale uzupełniona o elementy survivalowe czy zręcznościowe wyzwania. A wszystko to utrzymane w klimacie walki o przetrwanie w obcym środowisku.

  1. Więcej o grze Deliver Us Mars

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lutego 2023 czekasz najbardziej?

Deliver Us Mars
1,8%
SpellForce: Conquest of Eo
3,9%
Hogwarts Legacy
38,3%
Wanted: Dead
2,3%
Returnal (PC)
2,5%
Pharaoh: A New Era
4,6%
Wild Hearts
1%
The Settlers: New Allies
6%
Atomic Heart
12,3%
Like a Dragon: Ishin
3,5%
PS VR 2 (Horizon: Call of the Mountain)
2,3%
Blood Bowl 3
1,4%
Sons of the Forest
4,7%
Company of Heroes 3
12,7%
Octopath Traveler 2
1,2%
Destiny 2: Upadek Światła
1,4%
Zobacz inne ankiety
Dziedzictwo Hogwartu

Dziedzictwo Hogwartu

Company of Heroes 3

Company of Heroes 3

The Settlers: New Allies

The Settlers: New Allies

Like a Dragon: Ishin

Like a Dragon: Ishin

SpellForce: Conquest of Eo

SpellForce: Conquest of Eo

Blood Bowl 3

Blood Bowl 3

Gry marca 2023 - miesiąc bez szaleństw: nie mrozi, nie grzeje
Gry marca 2023 - miesiąc bez szaleństw: nie mrozi, nie grzeje

W marcu zabraknie spektakularnych premier, a miesiąc ten należy do spokojniejszych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w co grać! Będzie w czym wybierać, ale nie liczcie na głośne debiuty, tylko raczej na skromne świętowanie oraz szykowanie się do wiosny.

Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć
Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.