Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Death Note. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Death Note

  1. Rok produkcji: 2006
  2. Gatunek: fantasy, kryminał, horror

Myślę, że nie będzie przesadą nazwanie Death Note jedną z najpopularniejszych serii anime na świecie. Manga doczekała się adaptacji anime, a także wielu adaptacji live action, filmów, gier wideo, musicalu czy seriali. W Polsce jednak seria anime, o której mowa, nie jest już niestety dostępna na serwisach streamingowych.

Cała historia obraca się wokół genialnego licealisty – Lighta Yagamiego, który pewnego dnia w swoje ręce dostaje tajemniczy notatnik zwany Notatnikiem Śmierci. Pojawił się on jednak w pakiecie z jednym z Bogów Śmierci, Ryuukiem, którego widzi jedynie nastolatek, a który z uciechą przygląda się jego poczynaniom. Początkowo, nie wierząc w to, że wpisanie do notatnika imienia osoby może ją zabić, Light postanawia własnoręcznie spróbować ukarać jednego z przestępców.

Ku jego zdziwieniu notatnik działa, a Light ze zwykłego nastolatka rozpoczyna przemianę w obsesyjnego twórcę „nowego świata”, gdzie przestępstwa karane są śmiercią w przeróżny sposób – oczywiście wszystkie z jego ręki. Na drodze staje mu jednak genialny detektyw, którego imienia ani twarzy nie zna nikt, ale jedynie on wydaje się być w stanie powstrzymać Boga Nowego Świata.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej