Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Parasyte. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Parasyte

  1. Rok produkcji: 2014
  2. Gatunek: horror, sci-fi
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix

Anime, o którym mowa, powstało na podstawie mangi wydawanej aż 34 lata temu! Sama seria wyprodukowana została w 2014 roku, a połączenie horroru z science fiction podbiło serca wielu osób do tego stopnia, że Ministerstwo Kultury w Chinach wpisało ten tytuł na listę 38 zakazanych anime w kraju.

Pojawili się kosmici. Nie wyglądają jednak tak, jak wiele utworów popkulturowych mogłoby sugerować. Są pasożytami, które w nagły sposób przedostały się do społeczeństwa. Potrafią całkowicie przejąć mózg swojej ofiary, a w celu skuteczniejszego polowania są w stanie przyjmować rozmaite formy. Brzmi groźnie, prawda? Pewien licealista jednak zmuszony został do koegzystowania ze swoim oprawcą, jako że pasożytowi nie udało się przejąć jego mózgu, a jedynie prawą rękę. Mei, bo takie imię otrzymuje obcy, wraz ze swoim żywicielem Shinchi Izumim, zmuszeni są walczyć o przetrwanie, bowiem kosmici chcą wyeliminować tę nową hybrydę zagrażającą ich gatunkowi i próbują przejąć ciało Izumiego.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej