Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Junji Ito: Collection. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Junji Ito: Collection

  1. Rok produkcji: 2018
  2. Gatunek: dramat, horror, nadprzyrodzone

Gdy mowa o horrorach, to oczywiście nie można zapomnieć o japońskim mistrzu gatunku – Junji Ito. Jego mangi stanowią swoistą klasykę gatunku, a wiele z tych tytułów jest także popularnych w Polsce. W 2018 roku doczekaliśmy się animowanej ekranizacji niektórych z nich, czyli Junji Ito: Collection, dotychczas w Polsce niedostępnej. Ci, którzy chcieliby zapoznać się z twórcą, będą mieć jednak ku temu okazję, jako że Makabryczne japońskie opowieści dostępne są od 19 stycznia na Netflixie.

Samo Junji Ito: Collection opowiada kilka historii, które mrożą krew w żyłach i niejednokrotnie też obrzydzają widzom codziennie czynności. Od duchów na rozdrożach, poprzez przeklęty jadeit, który tworzy dziury na ciele ofiary, aż do ślimaka rosnącego w ustach. Groteskowe obrazy, z których tak znany jest twórca, z pewnością spędzą sen z wielu powiek, wywołując koszmary.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej