Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Jigoku Shoujo. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Jigoku Shoujo

  1. Rok produkcji: 2005
  2. Gatunek: horror, tajemnica, nadprzyrodzone

To, że Jigoku Shoujo to już raczej starsza seria, nie znaczy, że nie jest warta poznania. Opowiada historię kilku osób, które zdecydowały się na skorzystanie z usług tytułowej Jigoku Shoujo, która jest w stanie spełnić pewne specyficzne życzenia.

Każdy z nas zapewne kiedyś w życiu pomyślał, że chciałby zemścić się na kimś za wszelką cenę, niezależnie jak wysoka by ona nie była. Te wywołane złością myśli w Jigoku Shoujo mogą stać się prawdą. W nocy dostępna staje się pewna strona internetowa, gdzie wpisać można imię osoby, na której chcemy się zemścić.

Gdy to zrobimy, odwiedzi nas pewna dziewczyna, Enma Ai, która może podarować nam spełnienie naszych marzeń o zemście – jest w stanie zabrać duszę naszego wroga do piekła. Wszystko ma jednak swoją cenę, która dla niektórych może być za wysoka. Ceną za taką usługę jest bowiem ofiarowanie swojej duszy po śmierci piekłu. Dla niektórych jednak oferta ta wcale nie jest taka wysoka.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej