Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 20 stycznia 2023, 09:30

autor: Marek Jura

The Grudge: Klątwa. Filmy, które naginały kategorię wiekową

Producenci i reżyserzy Hollywood od dawna zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu blockbustera jest rynek chiński i kategoria PG-13. I nieważne, czy dotyczy to kryminału, horroru czy sensacyjniaka.

The Grudge: Klątwa

The Grudge, reż. Takashi Shimizu, Columbia Pictures, Senator International 2004 - Filmy, które dla większych zarobków naginały kategorię wiekową - dokument - 2023-01-19
The Grudge, reż. Takashi Shimizu, Columbia Pictures, Senator International 2004
  1. Jaką ma kategorię wiekową: PG-13
  2. Na jaką zasługuje: NC-18 (gdyby było)
  3. Gatunek: horror
  4. Reżyseria: Takashi Shimizu
  5. Rok produkcji: 2004
  6. Gdzie obejrzeć: CANAL+, Rakuten

O ile kategoria wiekowa poprzedniego filmu mocno mnie zdziwiła, to ta sprawiła, że otworzyłem ze zdziwienia buzię. Horror, którego do tej pory boi się duża część dorosłych, jest odpowiedni dla 13-latków? Chciałoby się zapytać, czy komisja przeglądająca te filmy w ogóle je ogląda. Albo czy kiedy trafi na pierwszą straszniejszą scenę, od razu wyłącza ekran i przyznaje PG-13, żeby tylko się nie wydało, że „naprawdę się bałem”.

Wybaczcie mi wyciek jadowitej krytyki, ale ten przypadek jeszcze dobitniej niż inne pokazuje, że kategorie wiekowe nie mają nic wspólnego z troską o zdrowie psychiczne dzieci, a pozbawieni skrupułów producenci i reżyserzy korzystają z nich, by zarabiać kolejne miliony.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie