Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2023, 11:30

Black Myth: Wu Kong. Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

Black Myth: Wu Kong

Black Myth: Wu Kong, Game Science, 2023

  1. Data premiery: 2023
  2. Gatunek: RPG akcji
  3. Producent: Game Science
  4. Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

O czym będzie Black Myth: Wu Kong?

Black Myth: Wu Kong to RPG akcji obserwowane z perspektywy trzeciej osoby. Opowiada o przygodach „małpiego króla” – mnicha o wyjątkowym wyglądzie i umiejętności zmiany swojej fizycznej formy, który wędruje przez różne krainy ze zwykłym kijem jako główną bronią. Całość oparta jest na chińskiej mitologii i znanej w tym kraju powieści. W grze nie zabraknie widowiskowych pojedynków z bossami, a w sumie mamy spotkać aż 160 różnych rodzajów przeciwników. Początkowo grę brano za kolejnego soulslike’a, ale ostatecznie dostaniemy chyba bardziej przystępną pozycję, w stylu God of War.

Dlaczego warto czekać?

Już od pierwszego zwiastuna Black Myth: Wu Kong zachwyciło wszystkich przepiękną oprawą graficzną, która teraz błyszczy jeszcze bardziej dzięki przejściu na silnik Unreal Engine 5 i efektom RTX. Niezwykłe wrażenie robią projekty lokacji, gęsta roślinność, oświetlenie oraz wygląd postaci, w przypadku których czuć i widać niezbyt znaną powszechnie egzotykę Państwa Środka. Widowiskowy system walki w połączeniu z dobrą fabułą i oprawą może sprawić, że o Black Myth: Wu Kong będziemy mówić często i dużo w 2023 roku.

  1. Więcej o grze Black Myth: Wu Kong

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Manor Lords

Manor Lords

Broken Roads

Broken Roads

Forever Skies

Forever Skies

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Path of Exile: Mobile

Path of Exile: Mobile

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.