Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2023, 11:30

Flintlock: The Siege of Dawn. Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

Flintlock: The Siege of Dawn

Flintlock: The Siege of Dawn, Kepler Interactive, 2023

  1. Data premiery: marzec 2023
  2. Gatunek: RPG akcji
  3. Producent: Aurora44/A44
  4. Platformy: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One

O czym będzie Flintlock: The Siege of Dawn?

Flintlock: The Siege of Dawn to jeden z „erpegów” szykowanych na 2023 rok. Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, a za produkcję odpowiedzialne jest studio, które wcześniej stworzyło grę Ashen. We Flintlocku trafimy do świata, gdzie broń palna i magia istnieją obok siebie. Przemierzając różnorodne lokacje, przyjdzie nam stawić czoła najeźdźcom zza światów, których inwazję sprowokowali pradawni bogowie. Może brzmi to nieco sztampowo, ale równie dobrze może wyjść z tego zapadająca w pamięć „epicka” przygoda.

Dlaczego warto czekać?

Gra zwraca uwagę mechaniką walki przypominającą tę z God of War. Tutaj również do pomocy mamy nieocenionego towarzysza, tyle że podobnego do lisa. Niezależnie od tego, czy dostaniemy przygodę aspirującą do porównań z tytułami Sony, czy może raczej z produkcjami na miarę Greedfalla, Flintlock: The Siege of Dawn ma być dostępny od dnia premiery w Game Passie – łatwo więc będzie samemu przekonać się, czy warto zostać do końca w tym fantastycznym świecie.

  1. Więcej o grze Flintlock: The Siege of Dawn

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Manor Lords

Manor Lords

Broken Roads

Broken Roads

Forever Skies

Forever Skies

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Path of Exile: Mobile

Path of Exile: Mobile

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.