Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. CD Projekt RED / Valve / Piranha Bytes
i
Publicystyka 2 stycznia 2023, 17:47

Steam Winter Sale 2022 - 20 gier z otwartym światem, które warto kupić

Po co wychodzić na zewnątrz, gdy można podróżować w grach z otwartym światem? Steam Winter Sale to okazja do nabycia tytułów starych i nowych, które każdy powinien sprawdzić. Pora przewietrzyć portfele.

Ruch to zdrowie i dlatego dobrze od czasu do czasu przemierzyć niesamowite otwarte światy, które oferują gry komputerowe. Podczas Steam Winter Sale można natrafić na prawdziwą klasykę oraz mniej znane lub mniej oczywiste produkcje, pozwalające zwiedzać otwartą przestrzeń. Wybraliśmy 20 najciekawszych pozycji – należy zaznaczyć, że nie są to wyłącznie RPG, głównie kojarzone z pojęciem „open world”.

Terraria (17,99 zł)

Terraria, Re-Logic, 2011 - Steam Winter Sale 2022 - 20 gier z otwartym światem, które warto kupić - dokument - 2023-01-02
Terraria, Re-Logic, 2011

Terraria pojawiła się, gdy szał na gry survivalowe dopiero się zaczynał, i mimo licznej konkurencji śmiało można stwierdzić, że to wciąż jedna z najlepszych pozycji w swoim gatunku. Pixelartowa grafika prawdopodobnie nigdy się nie zestarzeje, a dostępne tu opcje rozgrywki są po prostu niezliczone. Wbrew pozorom rzut 2D bardzo dobrze się sprawdza, a dzięki trybowi wieloosobowemu istnieje szansa na stworzenie wyjątkowych opowieści wraz ze znajomymi.

  1. Terraria na Steamie

Euro Truck Simulator 2 (19,99 zł)

Euro Truck Simulator 2, SCS Software, 2012 - Steam Winter Sale 2022 - 20 gier z otwartym światem, które warto kupić - dokument - 2023-01-02
Euro Truck Simulator 2, SCS Software, 2012

Nie ma to jak siąść za kierownicą ciągnika siodłowego i ruszyć w trasę po Europie. Wbrew pozorom Euro Truck Simulator 2 nie jest nudną grą – wręcz przeciwnie. Pozycja ta mocno wciąga i trudno się od niej oderwać. Być może oprawa graficzna nie jest najpiękniejsza, ale nie odpycha, co pozwala dobrze się bawić. Na przestrzeni lat pojawiły się liczne dodatki, które rozbudowują świat gry między innymi o nowe kraje, a same DLC często trafiają na wyprzedaże. Dla osób szukających czegoś odprężającego pozycja warta sprawdzenia.

  1. Euro Truck Simulator 2 na Steamie

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

Steam Winter Sale 2022 - 20 gier strategicznych, które warto kupić
Steam Winter Sale 2022 - 20 gier strategicznych, które warto kupić

Podczas Steam Winter Sale można uzupełnić swoją kolekcję gier strategicznych, których dotychczas nie udało się nabyć. W zestawieniu zebraliśmy najciekawsze pozycje reprezentujące wspomniany gatunek.

15 świetnych gier do 10 zł ze Steam Winter Sale 2022
15 świetnych gier do 10 zł ze Steam Winter Sale 2022

Portfel mocno odchudzony, ale ostało się kilka miedziaków? To świetnie, gdyż mamy dla Was 15 naprawdę interesujących gier, które nabędziecie za mniej niż 10 złotych. Zdecydowanie nie powinniście żałować tych zakupów, są to bowiem sprawdzone tytuły!

25 najlepszych promocji ze Steam Winter Sale 2022
25 najlepszych promocji ze Steam Winter Sale 2022

Koniec grudnia to idealny czas, aby doszczętnie opróżnić swój portfel i dlatego Valve ochoczo przybywa z pomocą! Wyprzedaż pełna jest mniejszych lub większych obniżek, przy czym każdy powinien znaleźć coś dla siebie, nawet największe marudy.