Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. EA / Square Enix
i
Publicystyka 31 grudnia 2022, 11:30

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Nie napiszę, że w rok 2023 wchodzimy z przytupem, wyważając drzwi i balując przy spektakularnych premierach. Styczeń to zgoła coś innego, raczej miesiąc relaksu, w którym przygotowujemy się do tegorocznych nowości, a także odpoczywamy po zeszłorocznym szaleństwie. Debiutów nie brakuje, ale nie są to głośne tytuły, co wbrew pozorom nie oznacza niczego złego! Jest po prostu spokojnie, a nie karnawałowo.

One Piece Odyssey

One Piece Odyssey, Bandai Namco Entertainment, 2023

Data premiery: 13 stycznia 2023

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platformy: PC, PS4, PS5, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 223 zł (PC), ok. 247 zł (PS4), ok. 255 zł (PS5, XSX/S)

Czy gra dorówna w jakikolwiek sposób mandze?

Nie musicie interesować się japońszczyzną, ale o One Piece raczej słyszeliście. To najpopularniejsza manga, a przy tym jedna z najdłuższych, która zainteresowaniem przebiła nawet Dragon Balla. Gier opartych na One Piece nie brakuje, ale w przypadku One Piece Odyssey mówimy o czymś unikalnym. Nie dostaniemy bowiem adaptacji którejś historii z mangi, tylko zupełnie nową przygodę, stworzoną właśnie na potrzeby gry.

Załoga Słomkowego Kapelusza zaprasza!

W ramach One Piece Odyssey załoga Luffiego w wyniku sztormu trafi na nieznaną wyspę. Trzeba będzie odnaleźć przyjaciół, rozwiązać zagadkę oraz naprawić statek. W międzyczasie zwiedzimy okolicę, rozwiniemy bohaterów, a także weźmiemy udział w szeregu turowych walk. Ataki postaci będzie można łączyć, a system zwrotów akcji ma dodać zabawie nieco pikanterii.

  1. Więcej o grze One Piece Odyssey

Nasze oczekiwania

Odyssey, po latach obijania dziesiątek tysięcy przeciwników w kolejnych odsłonach Pirate Warriors, przynosi przyjemne i potrzebne odświeżenie w postaci zmiany gatunku na jRPG. Niezła oprawa audiowizualna i intrygująco zapowiadająca się mechanika walki rozbudzają apetyt, choć po średnim World Seekerze z 2019 roku wypada podchodzić do tej premiery z pewną rezerwą. Studio ILCA stworzyło do tej pory tylko Pokemon Brilliant Diamond / Shining Pearl i choć miało okazję zdobyć też trochę szlifów, pomagając przy NieR-ze Automacie czy Dragon Queście XI, trudno określić, czy będzie w stanie zrealizować ambitne założenia pod względem czysto technicznym. Dla fanów Słomkowych Kapeluszy i tak powinna być to ciekawa przygoda.

Norbert „Brucevsky” Szamota

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę stycznia 2023 czekasz najbardziej?

One Piece Odyssey
3%
SpaceBourne 2
2,8%
Persona 3 Portable
5,2%
Fire Emblem: Engage
4,8%
Risen (port)
3,6%
Forspoken
12%
SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake
2,2%
Season: A Letter to the Future
1,6%
Inkulinati
2,8%
Dead Space
60,8%
Contraband Police
1,2%
Zobacz inne ankiety
Dead Space

Dead Space

Forspoken

Forspoken

One Piece Odyssey

One Piece Odyssey

Fire Emblem: Engage

Fire Emblem: Engage

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć
Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.