Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Nuverse / Electronic Arts Inc.
i
Publicystyka 29 grudnia 2022, 15:57

Najlepsze gry na telefon 2022 roku - wybór redakcji

Tak, gry mobilne to wciąż gry i jako takie zasługują na podsumowanie. Rynek ten stale się powiększa i w 2022 roku pojawiły się ciekawe pozycje, z czego część to po prostu dobre porty pełnoprawnych tytułów z komputerów.

Rynek gier na telefony się rozrasta i przyciąga coraz większą liczbę osób do świata gamingu. Niczym na Steamie w morzu takich sobie produkcji możemy natrafić na pozycje, które udowadniają, że mobilne granie ma sens. Smartfony są coraz mocniejsze, a co za tym idzie i gry przeznaczone na takie urządzenia wyglądają coraz lepiej oraz oferują więcej możliwości rozgrywki.

W poniższym zestawieniu prezentujemy parę produkcji, które według nas zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Swoje miejsce znalazło też kilka portów gier znanych ze stacjonarnych urządzeń, a na telefonach radzących sobie równie dobrze. Nadszedł więc czas na strategie, strzelanki, gry logiczne, karciane i co tam jeszcze można znaleźć. Te tytuły są po prostu dobre.

Puzzle Quest 3

  1. Data premiery: 1 marca
  2. Gatunek: gry logiczne, RPG

Powrót, którego nikt się nie spodziewał, ale czy w ogóle był potrzebny? Lata temu pierwszy Puzzle Quest podbił serca graczy, udanie łącząc świat i fabułę typowe dla RPG ze zwykłym przesuwaniem diamentów na planszy. Teraz seria powraca w wersji na urządzenia mobilne, ale z pewnym twistem – jest za darmo, co oczywiście ma swoje konsekwencje.

Tytuł ten na pewno robi bardzo dobre wrażenie pod względem graficznym. Otrzymaliśmy naprawdę ładne modele 3D – zarówno naszej postaci, towarzyszy, jak i spotykanych przeciwników. Drobnej zmiany doczekał się system walki, dzięki czemu wydaje się odrobinę ciekawszy. Tym razem mamy kilkusekundowy licznik czasu i w jego oknie możemy dopasować tyle grup diamentów, ile tylko damy radę. Na pewno wadą jest długoterminowe ulepszanie zaklęć i sprzętu prawdziwymi pieniędzmi, ale dla wspomnień i historii warto zagrać.

  1. Więcej o grze Puzzle Quest 3

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

Vampire Survivors

Vampire Survivors

Papers, Please

Papers, Please

Marvel Snap

Marvel Snap

Puzzle Quest 3

Puzzle Quest 3

Reigns: Three Kingdoms

Reigns: Three Kingdoms

Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile

Oryginalne gry z 2022 roku, które od NIKOGO nie kopiowały
Oryginalne gry z 2022 roku, które od NIKOGO nie kopiowały

W roku 2022 mieliśmy co najmniej kilka wielkich, wysokobudżetowych produkcji, które chcąc znaleźć się na szczycie musiały skorzystać z rozwiązań poprzedników. Ne tej liście znajdują się zaś indyki, które naciski producentów miały gdzieś.

Płakaliśmy, gdy graliśmy. Największe crapy 2022 roku
Płakaliśmy, gdy graliśmy. Największe crapy 2022 roku

Tyle list wychwalających gry 2022 roku i wyrażających nadzieję na 2023 pozwala zapomnieć o tym, że na świecie pojawiają się produkcje... po prostu złe. Wręcz najgorsze. I o paru takich crapach sobie dzisiaj z bólem serca opowiemy.

Te gry z 2022 roku mogliście przegapić, a są świetne
Te gry z 2022 roku mogliście przegapić, a są świetne

Serio? Nie znasz Signalis, Tunica czy Pentimenta? Siadaj i czytaj – bo koniecznie trzeba te produkcje poznać! Oto najlepsze gry, których premiera w 2022 roku mogła umknąć Twojej uwadze!