filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 7 grudnia 2022, 14:09

Gintama. Najlepsze komediowe seriale anime

Japońskie animacje są tak zróżnicowane, że wiele z nich ciężko przypisać do konkretnych gatunków. Na szczęście, jeśli mają na celu bawić widza, to robią to doskonale.

Gintama

  1. Rok produkcji: 2004
  2. Długość: 367 odcinków
  3. Klimat: shounen, fantasy, parodia

Problem z Gintamą jest taki, że tego anime autentycznie nie da się opisać. To, jak wiele wątków zawiera i jak chaotycznie są poprowadzone, stało się już stałym tematem żartów fanów. Gintama skacze z tematu na temat, z wątku na wątek, a jeśli oglądamy to anime bez większego skupienia, to naprawdę nie jest trudno się pogubić.

Akcja rozgrywa się w kraju wzorowanym na Japonii z okresu Edo. Po przybyciu kosmitów na Ziemię do ludzi dotarło, że nie mają większych szans na skuteczne odparcie pozaziemskich przybyszów – w znacznej mierze poddali się oni egzekwowanym przez nich zasadom. Oznaczało to tragedię dla samurajów – zakazano korzystania z mieczy, a także noszenia ich przy sobie w miejscach publicznych. W takich warunkach przychodzi funkcjonować Gintokiemu, samurajowi, który pracuje jako freelancer. Freelancer nie oznacza tu jednak kogoś, kto pisze teksty czy zajmuje się grafiką, jak to się często zdarza w dzisiejszych czasach.

Gintoki wraz z grupą poznanych w różnych przedziwnych okolicznościach ludzi postanawia zarabiać na życie, przyjmując każde, nawet najbardziej osobliwe zlecenie. Na tych zleceniach, które najczęściej opierają się na pomaganiu innym (zawsze w dziwnych okolicznościach), skupia się całe anime będące serią bardziej lub mniej powiązanych ze sobą wątków. Przeczytałam kiedyś, że w Gintamę trzeba się wczuć, i nie jestem w stanie inaczej podsumować tego anime. No, może poza dodaniem, że wczuć się naprawdę warto, bo to przezabawna surrealistyczna komedia.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GRYOnline.pl pisze od marca 2022 roku, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i o filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej