Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Activision Blizzard / Annapurna Interactive
i
Publicystyka 3 grudnia 2022, 10:55

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Najlepsze gry 2022 roku, które ukończysz w 10 godzin

W ostatnich latach szczególnie popularnymi stały się gry znacznie większe i dłuższe. Te krótsze, które można ukończyć w kilka wieczorów, na szczęście nie przepadły. Co najmniej kilkanaście pojawiło się w tym roku – znajdziecie je w poniższym zestawieniu.

Obecny rok zbliża się ku końcowi, czas więc podsumować tegoroczne premiery. Krótkie gry jeszcze żyją i mają się... no, powiedzmy, że całkiem dobrze. Trochę ich brakuje, ale jest w czym wybierać. Poniżej znajdziecie zestawienie 15 produkcji różnego rodzaju. Trochę przygodówek, zręcznościowych gier akcji, survival horrorów, „symulatorów chodzenia” czy nawet boomer shooterów. Dla każdego coś miłego – prawie, bo zabrakło jednak gier wyścigowych.

Stray

Stray, Annapurna Interactive, 2022 - Najlepsze gry 2022 roku, które przejdziesz w 10 godzin - dokument - 2022-12-03
Stray, Annapurna Interactive, 2022
  1. Twórcy: Blue Twelve Studio
  2. Platformy: PC, PS4, PS5
  3. Czas ukończenia wg How Long to Beat: 5 godzin

Stray to dla wielu odkrycie tego roku. I przy okazji też dowód na to, że rozgrywka w grach nie jest najważniejsza. Niezbyt imponujący i nazbyt uproszczony (dla niektórych) projekt zabawy blednie w obliczu przeuroczego futrzaka, który wzbudza zainteresowanie także wśród tych prawdziwych. Ponadto produkcja studia Blue Twelve jest, ogólnie rzecz ujmując, dość przystępna, choć występuje w niej kilka momentów, które mogą nieco sfrustrować – chociażby sekwencje ucieczkowe. Ale co to za przeszkoda, skoro jest to dość krótka gra?

Stray to nie tylko udany „symulator kota”, ale też pozycja mająca dobry klimat i całkiem angażującą fabułę, która tych co bardziej wrażliwych może złapać za serce. Poza tym znajdzie się tutaj sporo eksplorowania, rozmawiania ze spotykanymi postaciami i rozwiązywania zagadek. A wszystkiemu towarzyszy nastrojowa i wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa, którą dostarczył Yann van der Cruyssen (jego dokonania mogliście wcześniej usłyszeć w Seasons After Fall).

  1. Stray – nasza recenzja
Stray

Stray

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II

Sifu

Sifu

Scorn

Scorn

Return to Monkey Island

Return to Monkey Island

Kirby and the Forgotten Land

Kirby and the Forgotten Land

Płakaliśmy, gdy graliśmy. Największe crapy 2022 roku
Płakaliśmy, gdy graliśmy. Największe crapy 2022 roku

Tyle list wychwalających gry 2022 roku i wyrażających nadzieję na 2023 pozwala zapomnieć o tym, że na świecie pojawiają się produkcje... po prostu złe. Wręcz najgorsze. I o paru takich crapach sobie dzisiaj z bólem serca opowiemy.

Najlepsze gry strategiczne 2022 roku - wybór redakcji
Najlepsze gry strategiczne 2022 roku - wybór redakcji

Może i gry strategiczne mają złoty okres za sobą. Nie oznacza to jednak, że gatunek został zapomniany. Wciąż otrzymujemy świetne gry i 2022 rok nie był inny. Zapraszamy do przeglądu najlepszych strategii mijających miesięcy.

Hejtując krótkie gry sami sobie szkodzimy [OPINIA]
Hejtując krótkie gry sami sobie szkodzimy [OPINIA]

Kupując gry bardzo szanujemy swoje pieniądze i chcemy, żeby każda wydana złotówka przeliczała się na jak najwięcej godzin zabawy. Szkoda, że tym samym nie szanujemy swojego czasu i promujemy rozgrywkę może i dłuższą, ale o wiele gorszą.