Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 23 listopada 2022, 19:03

autor: Jan Tracz

Ecto 1 (Cadillac Miller-Meteor Sentinel) – seria Pogromcy duchów. Kultowe samochody

Dziś prezentujemy listę najciekawszych aut, bez których nie wyobrażamy sobie kina. Oto lista dwunastu (nieraz nietypowych) samochodów, które wpisały się w historię klasycznego, jak i współczesnego filmu.

Ecto 1 (Cadillac Miller-Meteor Sentinel) – seria Pogromcy duchów

Pogromcy duchów, reż. Ivan Reitman, Columbia Pictures, 1984 - Kultowe samochody, bez których kino nie byłyby takie same - dokument - 2022-11-23
Pogromcy duchów, reż. Ivan Reitman, Columbia Pictures, 1984
  1. Reżyser: Ivan Reitman
  2. Rok premiery filmu: po raz pierwszy w 1984
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, Chili, Rakuten

Kolejny samochód będący integralną częścią filmowej fabuły. Pogromy duchów z 1984 roku (a także ich kontynuacja) opowiadają o grupie naukowców/przyjaciół/nieudaczników, którzy za wszelką cenę muszą założyć firmę od – dosłownie – łapania duchów, aby uratować swoje miasto przed totalną zagładą. A jak wiemy, Nowy Jork nie jest szczególnie mały, więc aby się prędko przemieszczać i ratować mieszkańców, potrzeba sprawnego auta. A jest nim Ecto 1, czyli w realnym życiu 1959 Cadillac Miller-Meteor Sentinel, który pomagał naszym bohaterom chwytać potwory z jeszcze większą skutecznością.

To auto powróciło w najnowszych rebootach serii, a choć prezentuje się w nich jeszcze lepiej, to widzowie nie odczuwają już tych samych emocji. Najwyraźniej filmowe samochody potrzebują nie tylko wyglądu, ale również charyzmatycznych kierowców (w Afterlife było pod tym względem zdecydowanie lepiej). To równanie, którego scenarzyści powinni trzymać się za każdym razem, kiedy piszą opowieść z autami w tle!