Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 23 listopada 2022, 19:03

autor: Jan Tracz

1994 Toyota Supra MK IV – Szybcy i wściekli. Kultowe samochody

Dziś prezentujemy listę najciekawszych aut, bez których nie wyobrażamy sobie kina. Oto lista dwunastu (nieraz nietypowych) samochodów, które wpisały się w historię klasycznego, jak i współczesnego filmu.

1994 Toyota Supra MK IV – Szybcy i wściekli

Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen, Universal Pictures, 2001 - Kultowe samochody, bez których kino nie byłyby takie same - dokument - 2022-11-23
Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen, Universal Pictures, 2001
  1. Reżyser: Rob Cohen
  2. Rok premiery filmu: 2001
  3. Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video, Chili, Rakuten

Szybcy i wściekli to seria, która zredefiniowała produkcje wyścigowe w XXI wieku – dlatego tym bardziej nie mogło zabraknąć filmowego samochodu (Toyoty Supry) w tym zestawieniu. To auto wpłynęło na popularność całej serii. Ludzie chcieli zobaczyć takie modele zobaczyć na własne oczy.

Tak jak Dom (Vin Diesel) miał swojego dodge’a (o tym w kolejnej podstronie naszego zestawienia), to Brian (Paul Walker) – jego pseudowróg, a następnie najlepszy przyjaciel – w filmie popisywał się swoją odpicowaną toyotą suprą.

Brian był szpanerem, więc ten model idealnie do niego pasował. To samochód, o którym nie da się zapomnieć: pomarańczowy kolor przyciąga naszą uwagę, a wszelakie naklejki i grafiki powodują, że jest on po prostu cool. Suprę zarówno chcemy słyszeć (ten silnik robi wrażenie nawet na osobach, które nie interesują się motoryzacją), jak i oglądać – każde ujęcie z toyotą Briana to doświadczenie samo w sobie.