Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

7. Drogo. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

7. Drogo

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Dothraki, Khal (tytuł)
  2. Kiedy to się stało: drugi sezon
  3. Aktor: Jason Momoa

Choć na początku okrutny Drogo wydawał się antagonistą, na którego z niechęcia patrzyła nawet jego przyszła żona, Daenerys, z czasem zyskał sympatię widzów. Mimo swojej bezwzględności i krwawych zasad, w których się wychował, w przeciwieństwie do wielu przedstawicieli swej społeczności zawsze kierował się honorem i dumą. A przy okazji walczył na tyle dobrze, że nikt nie był w stanie się z nim zmierzyć.

Pokonała go niegroźna z pozoru infekcja – lekka rana, którą zadał mu jeden z jego przeciwników. Khal bez trudu go uśmiercił, jednak wkrótce zaczął coraz gorzej się czuć z powodu zbagatelizowanego zacięcia. Kiedy rana się jątrzyła, Daenerys pozwoliła leczyć swojego męża Mirri Maz Duur, wiedźmie i kapłance.

Tej udało się jedynie utrzymywać przy życiu niekontaktującego już Drogo. Przy okazji magicznie uśmierciła i zniekształciła jego dziecko, mszcząc się za splądrowanie jej wioski. Wiedząc, że dla Khala nie ma już żadnego ratunku, Daenerys skończyła cierpienia Drogo, dusząc go poduszką.

HBO Max kupisz tutaj