Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

11. Margaery Tyrell. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

11. Margaery Tyrell

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Tyrell
  2. Kiedy to się stało: piąty sezon
  3. Aktorka: Natalie Dormer

Od samego początku nie było jej po drodze z Cersei. Tyrellów, zawsze blisko Żelaznego Tronu, Cersei postrzegała jako niebezpieczeństwo dla aspiracji królewskich jej dzieci. Szczególnie jednak nie znosiła Margaery. W przeciwieństwie do Cersei, mieszkańcy Królewskiej Przystani po prostu uwielbiali członkinię rodu Tyrellów.

Margaery miała bardzo duże ambicje i wiedziała, jak walczyć o swoje, nie prowadziła jednak intryg na tak wielką skalę jak Lannisterowie, a większość emocji, które można było zobaczyć na jej twarzy, okazywała się szczera.

Choć na początku zaaranżowane małżeństwo jej i Tommena, najmłodszego syna Cersei, wydawało się kłopotliwe przede wszystkim dla młodego króla, Margaery dzięki wyrozumiałości i właściwej sobie empatii zjednała go sobie. I to na tyle, że Tommen zaczął przeciwstawiać się Cersei, która pragnęła zakulisowo rządzić. Mściwa matka pozbyła się raz na zawsze problemu buntowników, Wielkiego Wróbla oraz Tyrellów, w tym niewygodnej dla niej żony Tommena, wysadzając w powietrze cały sept.

HBO Max kupisz tutaj