Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

6. Ygritte. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

6. Ygritte

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Wolni Ludzie
  2. Kiedy to się stało: czwarty sezon
  3. Aktorka: Rose Leslie

Największa miłość Jona Snowa, autorka memicznego cytatu „You know nothing, Jon Snow”. Była przedstawicielką Wolnych Ludzi, żyjącego na północy społeczeństwa, któremu udało się stworzyć coś na kształt demokracji. A przynajmniej ograniczyć przywileje wysoko urodzonych i zlikwidować niewolnictwo. Dziewczyna zakochała się z wzajemnością w przybranym synu Neda Starka.

Najpierw Ygritte długo uwodziła go dla własnych korzyści, w końcu jednak, kiedy ten jej uległ, zaczęła pałać do niego prawdziwym uczuciem. To dla Ygritte Snow złamał śluby Nocnej Straży, kochając się z nią w grocie na północy. Ich szczęście nie trwało jednak długo – w końcu mężczyzna zdradził Wolnych Ludzi, a jego ukochana nie była w stanie go zabić.

Ygrytte poprzysięgła jednak zemstę na Jonie. W czasie bitwy pomiędzy oddziałem Wolnych Ludzi a Nocną Strażą próbowała spełnić swoje postanowienie. Została jednak śmiertelnie ugodzona strzałą wystrzeloną przez Olly’ego. Umarła w ramionach Jona Snowa, wspominając grotę, w której przeżyli swój pierwszy raz. Szczęśliwiej potoczyła się historia aktorów odgrywających obie postacie – Rose Leslie i Kit Harrington zakochali się bowiem na planie i wzięli ślub, a rok temu urodziło im się pierwsze dziecko.

HBO Max kupisz tutaj